Mieszkanie pełne wolnej przestrzeni, w którym ściany działowe prawie nie istnieją

» Napisany 23 marca 2016 przez w Porady budowlane | 0 komentarzy

Projekt jadalniMieszkanie jako otwarta przestrzeń, taki trend w aranżacji wnętrz utrzymuje się już od dłuższego czasu. Właściciele czterech kątów coraz chętniej rezygnują z małych pokoi na rzecz jednego pomieszczenia, w którym nie istnieją „namacalne” granice tworzone przez ściany działowe, a podział na poszczególne strefy wyznacza światło, kolor oraz meble.

 

Projekt wnętrza bez granic – czy dla każdego?

Na pewno dla osób, które nie lubią ograniczeń i nie chcą tracić cennych centymetrów na rzecz ścian działowych, lubiących wolną przestrzeń i źle znoszących przebywanie w małych pomieszczeniach. Nie potrzebujących „namacalnych” granic, a jedynie symbolicznie zaznaczonych stref życia. Osób żyjących w pojedynkę lub partnerem, które nie mają potrzeby „zamykania” swojej prywatności i posiadania miejsc tylko „dla siebie”.

 

Projekt wnętrza bez granic – rola światła i koloru?

W takich wnętrzach docenia się i zauważa rolę światła oraz kolorów ścian, podłóg czy sufitów. Bo to właśnie te elementy pomagają wykreować strefy.

Myśląc o oświetleniu należy wziąć pod uwagę instalację kilku obwodów, tak aby móc osobno włączyć światło w kuchni, części wypoczynkowej czy jadalnianej.

Kolory natomiast zastosowane w pomieszczeniu odpowiadają za jego klimat, ale także są pomocne w zaznaczeniu podziałów. Koniec jednego koloru i początek drugiego stanowi granicę na przykład pomiędzy jadalnią a pokojem wypoczynkowym. Jeśli zależy nam na „wyraźnym” zaznaczeniu granic wykorzystajmy barwy kontrastowe, barwy w jednym kolorze, ale w różnym odcieniu pozwolą na subtelniejszy podział.

 

Projekt wnętrza bez granic – czy jest miejsce na ściany działowe?

Potrzeby człowieka zmieniają się nieustannie. Dlatego możliwe jest, że za jakiś czas będziemy mieli ochotę na wydzielenie w mieszkaniu „prywatnej strefy”. Wówczas wystarczy postawić ściankę działową, która w prosty sposób zamieni jeden pokój na dwa albo nawet trzy. Jak przeprowadzić szybko taki montaż dowiesz się tutaj.

Napisz komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>