Aranżacja pokoju dziennego – na co zwrócić uwagę?

Aranżacja pokoju dziennego

Aranżacja pokoju dziennegoSalon jest sercem domu, w nim odpoczywamy, przyjmujemy gości oraz spędzamy czas z rodziną. To, dlatego ważne jest to, aby był nie tylko stylowy, ale co ważniejsze praktyczny. Jak urządzić pokój dzienny? Od czego zacząć?

Odpowiedni pomysł

Aby móc ciekawie i funkcjonalnie urządzić przestrzeń oczywiście potrzebny jest odpowiedni pomysł. Inspiracje możemy czerpać z własnych obserwacji, gustu, porad wnętrzarskich z internetu, z portali społecznościowych. Ważne jest to, aby wystrój salonu miał elementy wspólne z aranżacją innych pomieszczeń. Obecnie zdecydowanie królują wnętrza minimalistyczne, utrzymane w jasnych barwach, to dobre rozwiązanie, ponieważ w tym wypadku pokój wydaje się większy.

Oświetlenie salonu

Nie można zapominać także o oświetleniu, które pełni bardzo ważną rolę we wnętrzach. Lampa sufitowa to nie wszystko, najlepiej w salonie umieścić również ozdobne kinkiety czy halogeny oraz dodatkowe światło w postaci lampy podłogowej. Pamiętajmy, że lampy mogą pełnić również funkcję dekoracyjną i warto je do tego wykorzystać.

Jakie meble do salonu?

Wyposażenie do salonu powinno być przede wszystkim wytrzymałe i praktyczne. Najważniejszą kwestią będzie kanapa oraz fotele. Komplety wypoczynkowe, można kupić praktycznie w każdym salonie meblowym, choć w tym wypadku wybór jest ograniczony. Obecnie w sklepach internetowych można znaleźć designerskie narożniki tapicerowane (zobacz: oferta mebli do pokoju dziennego Furnix), w sieci przeważnie wybór jest dużo większy, niż stacjonarnie, poza tym zazwyczaj można znaleźć naprawdę niepowtarzalne meble. Kanapy narożne cieszą się bardzo dużą popularnością i trudno się temu dziwić, bo są bardzo wygodne w użytkowaniu. Można się na nich wygodnie rozłożyć nawet, gdy są złożone. Ważnym elementem wyposażenia do salonu są również fotele, warto zdecydować się także na dokupienie kilku puf, które przydarzą się, gdy będziemy przyjmować większą ilość gości.

Stylowe dodatki

Kolejną bardzo ważną kwestią są stylowe dodatki, które ożywią pokój dzienny i dodadzą mu charakteru. Nie powinno być ich za dużo, najlepiej ograniczyć się do kilku ciekawych gadżetów. Dobrze sprawdzą się wazony na kwiaty, porcelanowe figurki, kwiaty doniczkowe, a także ozdoby ścienne typu zdjęcia, plakaty czy obrazy olejne. Dodatki muszą mieć podobny kolor albo kształt, trzeba zadbać o to, aby posiadały jakiś element wspólny.
Aranżacja pokoju dziennego nie jest łatwa, ponieważ salon pełni kilka funkcji. Nie mniej jednak przy odrobinie wyczucia estetycznego, można stworzyć naprawdę ciekawą, niepowtarzalną aranżację wnętrza.

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *