Basen ogrodowy dla każdego

basen ogrodowyCoraz większa ilość osób decyduje się na budowę basenu na swojej prywatnej posesji. Nic w tym dziwnego, albowiem basen posiada wielką ilość zalet, a przede wszystkim daje nam możliwość relaksu i wypoczynku, ale także możliwość uprawiania sportu. Z tego też względu projekty basenu są bardzo często wybierane przez klientów firm budowlanych. Jak wybrać idealny basen do swego ogrodu, na jakich parametrach się skupić?

Rozmiar basenu

Na pewno niezwykle ważną kwestią w czynności, jaką jest budowa basenu przydomowego, wybór jego rozmiaru. Mamy wiele możliwości, dlatego też w pierwszej kolejności pod uwagę należy wziąć wielkość naszego ogrodu, ale także stan naszych finansów oraz osobiste potrzeby i oczekiwania.

Kiedy warto zdecydować się na własny basen?

Oczywiście warto zastanowić się czy warto jest zbudować swój własny basen. Jest to istotne przede wszystkim, dlatego, że taka inwestycja pochłania wiele kosztów, dlatego jeśli okaże się on niepotrzebny, będą to pieniądze wyrzucone w błoto. Jednakże koszty budowy basenu można nieco zmniejszyć. Na pewno stanie się tak wówczas, kiedy basen umieścimy blisko budynku, a w ten sposób zmniejszy się koszt instalacji wodnej, a także elektrycznej. Dodatkowo, jeżeli decydujemy się na budowę własnego basenu powinniśmy także wybrać jak najbardziej słoneczne miejsce. Nie warto budować basenu w miejscu gdzie rosną drzewa, ponieważ będzie on w większym stopniu narażony na zanieczyszczenia.

Najważniejsze parametry basenu

Jeżeli decydujemy się na budowę basenu, musimy wziąć pod uwagę jego parametry. Jeśli już zdecydowaliśmy, jaka ma być jego wielkość warto także wybrać adekwatny kształt niecki, a także ustalić, z czego ma być ona wykonana. Możemy zdecydować się zarówno na nieckę z blachy, jak i plastiku. Należy także ustalić, czym wykończyć nasz basen, a najczęściej wybierane do tego celu są płytki ceramiczne.

Źródło: www.projektytypowe.pl/plywaczek/szczegoly/

Rekomendowane artykuły

1 komentarz

  1. Własny basem to kilka lat temu można powiedzieć, pewnego rodzaju prestiż. Dzisiaj już basen na własnej posesji nie wzbudza większej ekscytacji. Dużą popularnością cieszą się baseny rozporowe, które mają bardzo dużo plusów, szczególnie polecane są osobą które nie mają możliwości na budowę basenu a także chcę basen jedynie w okresie letnim. 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *