Budowa domu – na co zwrócić uwagę przy wyborze lokalizacji?

dom

domBudowa własnego domu to przedsięwzięcie niezwykle czasochłonne i kosztowne. Coraz więcej osób, zainteresowanych własną nieruchomością za miastem, rezygnuje z budowy na własną rękę, decydując się na pomoc doświadczonych deweloperów. To jak najbardziej zrozumiałe!

Wybór dewelopera

Wybierając solidnego dewelopera, który ma dobre opinie w środowisku, ale również cieszy się pozytywnymi komentarzami ze strony korzystających z jego usług, mamy pewność, że nasza inwestycja nie tylko zostanie na pewno sfinalizowana, ale będziemy mogli liczyć również na pełne wsparcie ze strony firmy.

Wybór lokalizacji

Decydując się na własny dom, powinniśmy brać pod uwagę kilka kwestii. Po pierwsze, kwestie finansowe, a wiec koniecznie musimy ustalić limit gotówkowy, jaki możemy wydać na dom (nie zapominając o jego późniejszym wykończeniu). Po drugie, warto dokładnie przemyśleć kwestię wielkości nieruchomości. Najważniejsza jest jednak dobra lokalizacja. Warto wziąć pod uwagę przede wszystkim dojazd do miasta, a więc ilość połączeń komunikacją miejską, jakość dróg, możliwość występowania korków oraz czas dojazdu do pracy. Jeśli lubimy życie towarzyskie i kulturalne, warto dowiedzieć się, jak duża odległość będzie dzieliła nas od restauracji, kin, teatru. W sytuacji, kiedy mamy dzieci, musimy zdobyć wszelkie informacje na temat przedszkoli, szkół, szpitali czy ośrodków zdrowia w okolicy. Jeśli nie możesz znaleźć potrzebnych Ci wiadomości, koniecznie skontaktuj się z deweloperem i pytaj!

Sąsiedztwo również jest ważne

Być może działka, na której ma stanąć Twój dom bardzo Ci się podoba. Jednak, przed podpisaniem umowy warto przyjechać na nią kilka razy; nie tylko wtedy, gdy jest ładna pogoda, ale również po dużej ulewie, aby sprawdzić z jakim gruntem mamy do czynienia. Spędź nieco czasu spacerując po okolicy, poznając otoczenie i sąsiadów. Pamiętaj, że będzie to miejsce, w którym będziesz spędzał wiele czasu ze swoją rodziną.

Szukając nieruchomości dla siebie w okolicach Pomorza, warto przejrzeć stronę kli.com.pl, a więc bardzo cenionego dewelopera w tym regionie.

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *