Czy można samodzielnie udrożnić rury w domu?

rury

rury hydraulikaSamodzielne udrażnianie rur w gospodarstwie domowym, tylko pozornie jest czynnością prostą. Prawda jest taka, że możemy tu mówić o bardzo złożonych działaniach, co też będzie mogło znaleźć przełożenie na pogorszenie sytuacji w razie wystąpienia zaczopowania, niedrożności czy innego typu awarii. Tutaj trzeba w sposób bardzo przemyślany podejść do sprawy. Najlepiej, postawić na sprawdzone i bezpieczne sposoby lub pomoc doświadczonych fachowców.

Środki chemiczne wcale nie muszą być konieczne

Najbardziej popularną kombinacją składników do udrażniania rur jest zastosowanie połączenia sody oczyszczonej oraz octu. Proporcje są następujące – potrzebna będzie szklanka sody i taka sama szklanka octu właśnie. W pierwszej kolejności, wsypujemy do rury sodę. Zalewamy to szklanką octu. Uwaga: ze względów bezpieczeństwa, trzeba zakryć odpływ. Można w tym celu wykorzystać korek lub jakieś naczynie. Taki zabieg jest konieczny ze względu na wydobywające się opary, które mogą silnie podrażnić oczy. Prawidłową reakcją, którą będziemy mogli zobaczyć i usłyszeć będzie charakterystyczny syk oraz wydobywanie się bąbelków z odpływu.

Aspiryna – nie tylko na ból głowy

To może wydać się zaskakujące, jednak jeden z najbardziej popularnych środków przeciwbólowych znajduje też zastosowanie w pierwszej pomocy hydraulicznej. Wystarczy wrzucić do odpływu dwie tabletki aspiryny i następnie zalać je szklanką octu. Tu, ze względu na proces mocnego burzenia, trzeba być ostrożnym. Po około pięciu minutach należy odkręcić ciepłą wodę. Pomoże ona w ostatecznym odetkaniu rury.

Nie wszystkie usterki usuniemy sami

Zdarza się, że aby przywrócić drożność odpływu w umywalce, toalecie czy prysznicowej kratce, będziemy musieli skorzystać ze specjalistycznej pomocy. To znaczy, postawić na usługi fachowców, którzy z wykorzystaniem specjalnych sprężyn i kamery będą w stanie idealnie przeprowadzić proces udrażniania. Jeśli chodzi o specjalistyczne udrażnianie rur Stankan to marka, którą zdecydowanie łatwo polecić. Bardzo sprawna i profesjonalna.

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *