Czy warto zainwestować w ogrzewanie płaszczyznowe mieszkając w kamienicy?

rury

ruryMieszkanie w klimatycznej kamienicy ma wiele plusów. Zazwyczaj są one niedrogie, niezależnie od tego czy zdecydujemy się na kupno czy wynajem. Mimo to, wiele osób obawia się problemów związanych z ogrzaniem takiego mieszkania.

Oczami wyobraźni…

Pierwsze skojarzenie z ogrzewaniem w kamienicy to oczywiście piece kaflowe, albo gazowe. I jedne i drugie nie kojarzą się nam najlepiej w związku z dość dużymi kosztami użytkowania oraz wieloma niedogodnościami. Choć faktycznie w większości mieszkań możemy znaleźć piece gazowe, nic nie stoi na przeszkodzie, by zmienić sposób ogrzewania.

Najlepsze opcje

Najczęściej nie będziemy mieli szansy na to, by kamienica została podłączona do miejskiej sieci grzewczej. Musimy więc poradzić sobie w inny sposób. Dla osób lubiących oryginalność proponuje się kominki. Choć do ich montażu niezbędne jest spełnienie wielu warunków. Decydując się na takie rozwiązanie musimy także zakupić drewno opałowe. Niektórzy decydują się także na tak zwane piece ekumulacyjne. Są to przerobione piece kaflowe, w których montowane są specjalne grzałki elektryczne. To bardzo wygodne rozwiązanie i opłacalne dla kogoś, kto nie chciał wydawać na rozbiórkę pieca. Taka zmiana pozwala też na oszczędności, szczególnie wtedy gdy prąd jest pobierany w momencie tańszej dostawy elektryczności, na przykład w nocy. Bardzo popularne ostatnio słało się także ogrzewanie płaszczyznowe. Oczywiście w kamienicach można pozwolić sobie jedynie na to podłączone do prądu. Uponor.pl to firma, która proponuje idealne rozwiązania do tak zwanego, starego budownictwa. Cały osprzęt nie jest ciężki, dlatego w żaden sposób nie narusza konstrukcji kamienicy. Koszt montażu może być wysoki, jednak w perspektywie czasu jest niezwykle opłacalny.

Dodatkowe zabezpieczenia

Mieszkając w kamienicy warto pomyśleć także o innych sposobach na utrzymanie ciepła we wnętrzu. Jednym z bardziej podstawowych może być chociażby wymiana okien na szczelniejsze. Już samo to, powinno znacznie podnieść temperaturę w mieszkaniu.

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *