Czym odznaczają się pustaki ceramiczne?

Szukacie dobrych jakościowo komponentów? Coraz więcej osób decyduje się na pustaki ceramiczne. Co warto wiedzieć na ich temat? Jakie mają znaki rozpoznawcze? Co powoduje, że są one coraz częściej stosowane w Polsce?

Na początek warto wiedzieć, jak powstają pustaki ceramiczne. Okazuje się, że proces jest dość skomplikowany. Nowoczesne pustaki wentylacyjne powstają przy użyciu naturalnej gliny. Do tego jest dodawana mączka drzewna albo trociny. Wszystkie poszczególne elementy muszą zostać uformowane oraz wysuszone. Potem całość jest wypalana w temperaturze osiągającej nawet 1000 °C. Co dzieje się w czasie wypalania? Między innymi trociny ulegają spaleniu, a to skutkuje powstaniem mikroporów wypełnionych powietrzem. To one w największym stopniu wpływają na właściwości termoizolacyjne ceramiki. Należy zwrócić uwagę na fakt, że pustaki ceramiczne charakteryzują się nie tylko porowatą strukturą, ale także szczelinową budową. Na co ma to wpływ? Takie pustaki wentylacyjne są relatywnie lekkie. Nie da się ukryć, że dzięki temu praca firm budowlanych jest zdecydowanie szybsza oraz bardziej ułatwiona. Wypalony materiał ceramiczny jest również całkowicie suchy. Na skutek tego osiąga odpowiednie parametry techniczne.

Eksperci zwracają uwagę na fakt, że pustaki ceramiczne mają otwory, dzięki którym ich izolacyjność jest na lepszym poziomie. Duże wymiary i niewielka liczba spoin sprawia, że mur z pustaków jest stosunkowo cieplejszy niż mur z cegieł. Musi być jednak zachowany układ szczelin odpowiedni do zaleceń producenta. Warto zwrócić uwagę na fakt, że zmiana kierunku układania pustaków szczelinowych pociąga za sobą bowiem zmiany w aspekcie właściwości izolacyjnych. To oznacza jedno – sam wybór dobrych komponentów to tylko jedna strona medalu. Bardzo ważne jest również to, aby pustaki ceramiczne trafiły w ręce specjalistów z prawdziwego zdarzenia. Jeśli zatem interesują Was jakiekolwiek usługi budowlane w najbliższym czasie, to trzeba decydować się na firmy doświadczone, posiadające pozytywne opinię od Klientów itp. Wtedy jest bardzo duże prawdopodobieństwo, że fachowcy wydobędą z pustaków ceramicznych wszystkie ich najlepsze, wyżej wymienione, cechy.

Artykuł przygotowany przez: Cegielnia Plecewice oferująca pustaki ceramiczne.

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *