Czym się kierować wybierając kostkę brukową

kostka brukowa

kostka brukowaPosiadanie ładnego domu czy budynku firmowego wymaga dodatkowej oprawy w formie pięknie ułożonej kostki brukowej.

Obecnie działające na rynku firmy brukarskie posiadają ciekawe i niekonwencjonalne pomysły na wykonanie oryginalnych wzorów. Zarówno niesamowita kolorystyka jak i kształt kostki brukowej daje duże pole do popisu projektantom, którzy potrafią wyczarować niezwykłe powierzchnie.

Przed podjęciem decyzji o zakupie kostki brukowej warto zasięgnąć informację od fachowców, na temat grubości kostki jaka będzie odpowiednia do danego miejsca. Firmy prowadzące takie usługi jak brukarstwo, doskonale znają specyfikę danego materiału i potrafią doradzić klientowi.

Podstawowa wiedza o kostce brukowej

  • Kostka brukowa 4 cm – nadaje się na chodniki i alejki.
  • Kostka brukowa 6 cm – nadaje się na parkingi, na których mogą stawać samochody osobowe i dostawcze.
  • Kostka brukowa 8 cm – nadaje się na parkingi dla samochodów ciężarowych.
  • Kostka brukowa 10 cm – nadaje się na drogi z dużym ruchem ciężarówek oraz na place.

Usługi brukarskie to nie tylko układanie kostki to także pomoc w zaprojektowaniu estetycznej nawierzchni. Specjaliści posiadają zdolności do ciekawego łączenia kształtów i kolorów, oraz połączenia ich z roślinnością, która znajduje się na danym terenie. Dzięki temu powstaje jedyny w swoim rodzaju pomysł dla danej lokalizacji.

Zastosowanie odpowiedniego kształtu kostki brukowej związane jest z przeznaczeniem danego terenu. Kostka niedużych rozmiarów wygląda ładnie, ale nie sprawdzi się przy dużych obciążeniach. Klient może zamówić kostki w określonym kolorze lub zdecydować się na melanże kolorystyczne charakteryzujące się wielością odcieni.

Podejmując współpracę z firmą brukarską klient może wskazać, które materiały użyte do produkcji najbardziej mu odpowiadają i tak:

  • Alejki i ścieżki – pięknie wyglądają z form betonowych oraz wylewek, doskonale sprawdza się również kamień naturalny, czyli granit. Nawierzchnia położona z takiego materiału jest funkcjonalna, ponieważ jest łatwa i szybka w czyszczeniu.
  • Nawierzchnia prze budynku – ze względu na funkcję reprezentacyjną, powinna być zbliżona konwencją do stylu, w jakim jest dany budynek. Fachowcy na pewno doradzą kostkę brukową i kamienną, granit lub kruszywa i grys.
  • Podjazdy do budynku – materiał dobierany jest ze względu na typ drogi i jej przeznaczenie, najczęściej polecana jest kostka brukowa i kamienna, granit, grysy.

Artykuł przygotowany przez firmę Mark – układanie kostki brukowej.

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *