Dachówka ceramiczna

» Napisany 13 grudnia 2016 przez w Materiały budowlane | 0 komentarzy

Dachówka ceramicznaDachówka ceramiczna jest najlepszym rozwiązaniem, jeśli chodzi o trwałość materiału i jego solidność. Dachówka taka jest niepalna, a przez to ognioodporna, a także odporna na zarysowanie oraz na promienie słoneczne. Nie powodują one blaknięcia koloru ceramiki i dlatego dachówka z niej wykonana prezentuje się równie efektownie, co na początku nawet po wielu dziesiątkach lat po jej zamontowaniu.

Jej kolor pozostaje równie głęboki, a nawet nabiera szlachetności i charakteru. Nie sposób przecenić odporności dachówki ceramicznej na deszcze i wilgoć, jej struktura nie wchłania wody, jest w stu procentowo bezpiecznym materiałem właściwym do swego zastosowania.

Kolorystyka dachówki ceramicznej jest niezwykle bogata, co pozwala stworzyć z niej kompozycje utrzymane w różnorodnych stylach. Świetnie sprawdzi się zarówno w nowoczesnych bryłach architektonicznych, jak i w starych gustownych budynkach. Dachówka ceramiczna wykorzystywana jest do renowacji budowli zabytkowych, gdyż jej wizerunek pozwala odkreślić ich naturalne piękno i wkomponować się w stylistykę samego budynku, jak i jego otoczenia. Taka dachówka utrzymywana jest w naturalnych, głębokich kolorach czerwieni i brązów. Również wysoka plastyczność dachówki ceramicznej sprawdza się w budynkach różnorodnych stylistycznie. W domach nowoczesnych świetnie prezentują się dachówki płaskie, podkreślające prostotę i minimalizm takich budynków. Dachówka ceramiczna stosowana w nowoczesnych budynkach zazwyczaj produkowana jest w chłodnych barwach grafitu, czerni, czy szarości.

Wracając do funkcjonalności dachówki ceramicznej zaznaczyć należy, że jej ciężar i wysoka jakość mocowań sprawia, że jest ona trudna do zerwania przez wiatr, a gdy nawet tak się stanie, raczej zostaną zerwane pojedyncze płytki, a nie całe fragmenty dachu. Dachówka ceramiczna odporna na promienie słoneczne nie powoduje przegrzewania się dachu i pomaga utrzymać optymalną temperaturę w każdych warunkach pogodowych. Zapewnia także doskonałą izolację akustyczną, co sprawdza się zwłaszcza w domach wykorzystujących do celów mieszkalnych poddasze. Można w nich spokojnie funkcjonować i odpoczywać nawet podczas deszczów, których właściwie wcale nie słychać poprzez materiał płytek. Dachówka ceramiczna tłumi także inne hałasy, np. te emitowane przez samochody, czy samoloty, dlatego świetnie sprawdza się w przestrzeniach miejskich narażonych na nadmierny hałas.

Dachówka ceramiczna jest inwestycją wysoko ekonomiczną. Jest nie tylko wysoko estetyczna, a wręcz piękna, ale okazuje się prawie nie zniszczalna, służy nie tyle przez dziesiątki, ale przez setki lat.

Artykuł przygotowany przez firmę Klinkier Bud oferującą dachówkę ceramiczną.

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>