Dachówka ceramiczna

Dachówka ceramiczna

Dachówka ceramicznaDachówka ceramiczna jest najlepszym rozwiązaniem, jeśli chodzi o trwałość materiału i jego solidność. Dachówka taka jest niepalna, a przez to ognioodporna, a także odporna na zarysowanie oraz na promienie słoneczne. Nie powodują one blaknięcia koloru ceramiki i dlatego dachówka z niej wykonana prezentuje się równie efektownie, co na początku nawet po wielu dziesiątkach lat po jej zamontowaniu.

Jej kolor pozostaje równie głęboki, a nawet nabiera szlachetności i charakteru. Nie sposób przecenić odporności dachówki ceramicznej na deszcze i wilgoć, jej struktura nie wchłania wody, jest w stu procentowo bezpiecznym materiałem właściwym do swego zastosowania.

Kolorystyka dachówki ceramicznej jest niezwykle bogata, co pozwala stworzyć z niej kompozycje utrzymane w różnorodnych stylach. Świetnie sprawdzi się zarówno w nowoczesnych bryłach architektonicznych, jak i w starych gustownych budynkach. Dachówka ceramiczna wykorzystywana jest do renowacji budowli zabytkowych, gdyż jej wizerunek pozwala odkreślić ich naturalne piękno i wkomponować się w stylistykę samego budynku, jak i jego otoczenia. Taka dachówka utrzymywana jest w naturalnych, głębokich kolorach czerwieni i brązów. Również wysoka plastyczność dachówki ceramicznej sprawdza się w budynkach różnorodnych stylistycznie. W domach nowoczesnych świetnie prezentują się dachówki płaskie, podkreślające prostotę i minimalizm takich budynków. Dachówka ceramiczna stosowana w nowoczesnych budynkach zazwyczaj produkowana jest w chłodnych barwach grafitu, czerni, czy szarości.

Wracając do funkcjonalności dachówki ceramicznej zaznaczyć należy, że jej ciężar i wysoka jakość mocowań sprawia, że jest ona trudna do zerwania przez wiatr, a gdy nawet tak się stanie, raczej zostaną zerwane pojedyncze płytki, a nie całe fragmenty dachu. Dachówka ceramiczna odporna na promienie słoneczne nie powoduje przegrzewania się dachu i pomaga utrzymać optymalną temperaturę w każdych warunkach pogodowych. Zapewnia także doskonałą izolację akustyczną, co sprawdza się zwłaszcza w domach wykorzystujących do celów mieszkalnych poddasze. Można w nich spokojnie funkcjonować i odpoczywać nawet podczas deszczów, których właściwie wcale nie słychać poprzez materiał płytek. Dachówka ceramiczna tłumi także inne hałasy, np. te emitowane przez samochody, czy samoloty, dlatego świetnie sprawdza się w przestrzeniach miejskich narażonych na nadmierny hałas.

Dachówka ceramiczna jest inwestycją wysoko ekonomiczną. Jest nie tylko wysoko estetyczna, a wręcz piękna, ale okazuje się prawie nie zniszczalna, służy nie tyle przez dziesiątki, ale przez setki lat.

Artykuł przygotowany przez firmę Klinkier Bud oferującą dachówkę ceramiczną.

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *