Designerskie oświetlenie do salonu – bogato czy minimalistycznie?

Oświetlenie

OświetlenieSalon to często największe pomieszczenie w całym domu. W związku z tym jedno źródło światła to za mało, aby zapewnić w nim właściwe oświetlenie dopasowane do naszej aktywności. Do wyboru mamy obecnie wiele wspaniałych lamp do salonów – zarówno tych bardzo bogatych pod kątem zdobień, jak i bardziej minimalistycznych. Czym kierować się przy ich doborze?

Przede wszystkim oświetlenie powinniśmy dopasować do swojego gustu oraz do aranżacji wnętrza, aby razem tworzyło ono atrakcyjnie prezentującą się kompozycję. Jako że w salonie mamy dużo miejsca, możemy też zaszaleć i wybrać lampy, które nie będą dobrze prezentowały się w mniejszych wnętrzach.

Gdy szukasz takich lamp, które będą tworzyły luksusową atmosferę we wnętrzach, wybierz lampy wiszące. Obecnie bardzo dużym zainteresowaniem cieszą się lampy wykonane z migotliwych kryształków oraz gładko polerowanego metalu, które rzucają wspaniałe odblaski na ściany i natychmiast przyciągają wzrok. Mogą też składać się z wielu wiszących elementów lub mieć klosze z ręcznie formowanego drutu. To, oczywiście, tylko parę propozycji, ponieważ w sklepach znajdziemy ich znacznie więcej.

Możesz też pójść w stronę minimalizmu i wybrać takie oświetlenie, które na pierwszy rzut oka nie przyciąga uwagi. Świetnym pomysłem będą kubistyczne kinkiety w formie prostych sześcianów oraz prostopadłościanów czy też lampy wpuszczane w sufit. Także możemy zdecydować się na lampy sufitowe, na przykład w formie prostych metalowych oprawek zwisających z sufitu.

Oczywiście, nic nie stoi na przeszkodzie, aby łączyć w sobie barokowe bogactwo oraz minimalizm. Dzięki dobraniu odpowiednich artykułów oświetleniowych możemy stworzyć niesamowite kompozycje w salonie.

Jeżeli szukasz niebanalnego oświetlenia, zajrzyj już teraz do salonu Life Ideas, w którym znajdziesz wyjątkowe artykuły oświetleniowe od włoskiej marki Axo Light, która od lat zajmuje się tworzeniem niezwykłych, designerskich lamp. Można zapoznać się z nimi już teraz na stronach internetowych Life Ideas, a także zobaczyć je w showroomie znajdującym się w Warszawie.

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *