Dlaczego prasowanie parą daje lepsze efekty od zwykłego?

żelazko

żelazkoNie każdy z nas przepada za prasowaniem, ale od czasu do czasu trzeba to zrobić. Nie musimy wtedy wcale denerwować się zagnieceniami, gdy skorzystamy z prasowania parą. Teraz to bardzo wygodne z użyciem odpowiedniego wyposażenia – parę minut i mamy efekt jak z profesjonalnej pralni!

Prasowanie zwykłym żelazkiem jest skuteczne, ale nie zawsze wygodne i szybkie. Również żelazko może nie poradzić sobie dobrze z delikatniejszymi materiałami, na przykład z jedwabiem, wełną czy poliestrem, które są wrażliwe na wysokie temperatury. Wtedy najlepszym wyborem będzie prasowanie parą.

Dlaczego para jest taka skuteczna?

Chcesz dowiedzieć się, dlaczego prasowanie parą jest tak skuteczne? To bardzo proste! Para jest w stanie zmiękczyć tkaninę i dzięki temu pozwala na jej łatwiejsze wyprostowanie – nawet wtedy, gdy jest to tkanina delikatna. Najlepsze efekty uzyskujemy wtedy, gdy para wyrzucana jest z urządzenia, na przykład żelazka parowego czy generatora pary pod bardzo wysokim ciśnieniem. Wtedy prasowanie idzie szybko i łatwo. To właśnie z takich żelazek i generatorów pary korzysta się w szwalniach, sklepach czy pralniach gdzie ważne jest dokładne wyprasowanie ubrań.

To jednak jeszcze nie wszystkie zalety jakie niesie ze sobą prasowanie parą. Także jest to znacznie bezpieczniejsza metoda prasowania dla ubrań. Tkaniny nie muszą być wtedy narażane na bardzo wysokie temperatury oraz na nacisk żelazka, co powoduje, że nie niszczą się i dłużej ładnie wyglądają. Jak już wspomnieliśmy, nawet delikatne tkaniny mogą być prasowane bez ryzyka tą metodą.

Gdzie kupić wyposażenie do prasowania parą?

Do wyboru mamy szeroką gamę urządzeń. W sklepie internetowym leifheitsklep.pl możemy zakupić kompletne wyposażenie, które składa się z deski do prasowania z generatorem pary oraz żelazka, ale również zakupimy same deski do stacji parowych. Chociaż żelazko parowe to wyższy wydatek niż zwykłe żelazko, to jednak zdecydowanie zasługuje na uwagę, gdy chcemy prasować wygodnie, szybko i skutecznie.

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *