Dlaczego warto skorzystać z projektanta wnętrz

Projekt wnetrza

Nic nie zrobi się samo, dlatego złudne są plany urządzenia mieszkania według gotowego projektu. Owszem, zdarza się, że spełnia on wymagania, ale w większości przypadków daleko mu do ideału. Jedynie zdanie się na profesjonalnego projektanta wnętrz pozwoli wyczarować wyjątkowo estetyczny i funkcjonalny dom, w pełni kompatybilny z twoimi marzeniami.

Dom to miejsce dla każdego

Często rodziny składają się z kilku osób, z których każda ma swoje pasje i preferencje aranżacyjne, jeśli chodzi o wystrój wnętrz. Urządzenie pokoju dla dziecka będzie wymagało wyjątkowej delikatności w doborze materiałów. Musi być dużo koloru, sporo światła i przede wszystkim bezpiecznie. Zupełnie inaczej urządza się pokój dla osoby starszej, a szczególnie istotne jest dostosowanie mieszkania pod osobę niepełnosprawną. Żaden gotowy projekt nie uwzględni wszystkich wymagań, jakie ma konkretna rodzina, może co najwyżej spełniać najważniejsze funkcje tego typu domów. Tylko umiejętne dopasowanie każdego elementu wystroju sprawi, że mieszkanie będzie nie tylko estetyczne i eleganckie, ale też wygodne i funkcjonalne. Zgłoszenie się po pomoc do firmy zrzeszającej wykwalifikowanych projektantów, np. takiej: „Biuro projektowe Lux Interiors” pozwoli spełnić pragnienie posiadania przytulnego i pełnego radości domu. Pracują tam ludzie doświadczeni w branży, którzy cenią sobie wykonywanie różnych projektów, nawet tych mocno zindywidualizowanych.

Gra światłem

Wiadomo, że walory świetlne mają bardzo duże znaczenie w aranżacji każdego wnętrza. Odpowiednie rozmieszczenie źródeł światła może sprawić, że dane wnętrze nabierze wyjątkowego charakteru. W salonie i sypialni światło powinno być miękkie i lekko rozpraszać się po całym wnętrzu, natomiast w gabinecie przeznaczonym do pracy, musi być zdecydowanie bardziej chłodne. Jeszcze inne zadania spełnia oświetlenie w kuchni i łazience, czyli w miejscach przeznaczonych do aktywności i zarazem relaksu. Punktów świetlnych musi być zdecydowanie więcej niż w innych pomieszczeniach. Gra światłem to podstawa eleganckiego, ale też praktycznego mieszkania. Zadaniem projektanta jest tak rozmieścić poszczególne lampy, aby ułatwiały pracę, sprzyjały odpoczynkowi i nie męczyły wzroku. Za pomocą dobrze rozplanowanego oświetlenia można ukryć mankamenty danego pomieszczenia, a wyeksponować to, co wymaga pokazania.

Sposób na małe wnętrza

Jeśli jedno z pomieszczeń jest metrażowo bardzo małe, i co najgorsze bez okien (kuchnia, łazienka, korytarz), trzeba koniecznie znaleźć sposób na wizualne poszerzenie wnętrza. Oprócz tego, liczy się także mądre zagospodarowanie wnętrza co do centymetra, poprzez zastosowanie różnych trików aranżacyjnych. Projektantowi posłużą do tego celu różne ciekawe pomysły, za pomocą których każde ciemne i ponure wnętrze stanie się pełne światła i przede wszystkim funkcjonalne. Wystarczy pomalować ściany na jasny kolor, zrobić wnęki w ścianach, aby można było ustawić tam różne sprzęty. Bardzo ważne są także materiały wykończeniowe, np. gładka faktura blatu, przeszklenia w szafach czy też umieszczenie w wąskim korytarzu czy łazience dużego lustra. W ten sposób można zmienić najgorsze pod względem wizualnym i praktycznym wnętrze w miejsce idealnie przystosowane do pracy czy odpoczynku.

Dobry fachowiec, który wykonuje swoją pracę z pasją i zaangażowaniem, wykona projekt idealny, dopasowany do potrzeb konkretnego człowieka czy rodziny. Wystarczy wybrać dobre biuro projektowe, aby zyskać profesjonalną pomoc i mnóstwo inspiracji na przytulne i estetyczne wnętrze.

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *