Drobne prace remontowe, czyli sposób na dodatkowy zarobek

szlifierka

szlifierkaOkoło 30 proc. polskich fachowców wyjechało w ostatnich latach za granicę. Specjalistom zależy na lepszych zarobkach, a umiejętności, które posiadają, nie są równoważne z wynagrodzeniem, jakie otrzymywali w kraju. Na rynku nie brakuje jednak ofert fachowców, którzy proponują swoje usługi. Jeśli mamy doświadczenie w pracach remontowych lub budowlanych, również możemy skorzystać z tej szansy.

Od czego zacząć?

Przede wszystkim musimy określić, czym dokładnie będziemy się zajmować. Nie warto chwytać się wszystkiego, ponieważ żadne zadanie nie będzie wykonane solidnie. Skupimy się na tym, co potrafimy najlepiej, może to być malowanie, kładzenie kafli lub paneli, czy też montaż okien. Kolejnym krokiem jest ustalenie zakresu naszych obowiązków. Jest to bardzo ważne, ponieważ klient jasno musi wiedzieć, czym się zajmujemy, w ramach tego może od nas wymagać konkretnych usług.

Kolejnym krokiem jest skonstruowanie oferty, którą następnie możemy zamieścić w gazecie lub internecie. Są nawet specjalne portale internetowe, które skupiają fachowców z całej Polski, oferując ich usługi. W ogłoszeniu koniecznie napiszemy, na terenie jakiego miasta lub województwa pracujemy. Jeśli decydujemy się na większy obszar, pamiętajmy, że musimy dysponować sprawnym samochodem.

Następną kwestią jest cena za wykonanie usługi – od nas zależy, czy przyporządkujemy konkretne ceny za poszczególne prace, czy też będziemy pobierać opłatę za każdą godzinę pracy. Klient, zanim się z nami skontaktuje, musi mieć wszystkie informacje przedstawione w sposób jasny i zrozumiały. Nie zapomnijmy o danych kontaktowych, czyli numer telefonu oraz e-mailu.

Skompletujmy sprzęt

Jako solidny fachowiec musimy jechać do klienta z zapasem swoich narzędzi – z pewnością musimy mieć takie jak: wiertarka, młotek, zestaw wkrętaków, szczypiec, klucze, kombinerki, obcęgi, pilniczki różnokształtne, noże z wysuwanym ostrzem, poziomicę oraz piłkę do metalu, lutownica, prosty miernik (napięcia, prądy, oporność), cęgi boczne, tester napięcia.

Niemal każdy fachowiec powinien mieć także szlifierkę kątową, która przyda się zarówno w drobnych pracach remontowych, jak i konkretnych pracach budowlanych. Musimy jednak odpowiednio dobrać ją do naszych potrzeb i dopasować tarczę szlifierską – profesjonalne sklepy z narzędziami oferuje nam szeroki asortyment towaru. Na przykład sklep MAGMA posiada hurtownię tarcz, dzięki czemu wszystko zakupimy w jednym miejscu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *