Drzwi z naświetlem czy bez – które będą lepsze?

dom

domW poszukiwaniu odpowiednich drzwi do domu jednorodzinnego możemy spotkać się z wieloma różnymi modelami. Różnią się one pomiędzy sobą zastosowanymi materiałami, rozwiązaniami konstrukcyjnymi, estetyką, izolacją termiczną, a także obecnością przeszkleń. Skupmy się tutaj na dwóch ich rodzajach – drzwiach z naświetlem i bez. Które z nich będą lepsze?

Naświetlem czy doświetlem to oszklona część zestawu drzwiowego, która pozwala na wpadanie do wnętrza światła. Naświetla różnią się od drzwi z przeszkleniem, ponieważ mają znacznie większą powierzchnię. Montowane są one głównie jako naświetla boczne po jednym lub obu bokach drzwi. Możemy spotkać się też z naświetlami górnymi, które umieszczane są nad skrzydłem drzwiowym. Oczywiście, można zastosować też drzwi z naświetlami bocznymi i górnymi jednocześnie.

W sprzedaży znajdziemy drzwi z naświetlem w różnych stylach. Naświetla dobrze prezentują się zarówno z drzwiami w stylu tradycyjnym, jak i nowoczesnym. Mogą mieć różne wymiary w zależności od tego, jak dużo przestrzeni mamy do dyspozycji.

Naturalne oświetlenie we wnętrzach

Przede wszystkim drzwi z naświetlem pozwalają na wpuszczenie do wnętrz naturalnego światła. Często przedsionki w wielu budynkach po prostu są ciemne, ponieważ nie mają okien, dlatego zastosowanie naświetla pozwala na uzyskanie wyjątkowego efektu.

Z tego względu drzwi z naświetlem są również wybierane do domów pasywnych. Duże naświetla umieszczone od strony południowej pozwalają na wpuszczenie do domu nie tylko światła, ale również energii cieplnej, która może być wykorzystana do ogrzania przestrzeni.

Naświetle to gorsze parametry izolacyjne drzwi?

Może wydawać się, że drzwi wyposażone w naświetla nie są zbyt ciepłe. Oczywiście, wszystko zależy od tego, jaką konstrukcję wybierzemy, ale w sprzedaży znajdziemy szeroką gamę drzwi, których naświetla są bardzo dobrze zaizolowane – dobrym przykładem są tutaj drzwi pasywne, które wyróżniają się bardzo niskimi współczynnikami przenikania ciepła.

Zatem wtedy, gdy chcesz wpuścić do przedsionka więcej światła i nadać bryle budynku elegancki wygląd albo masz dom pasywny, drzwi z naświetlem są zdecydowanie warte uwagi.

Wiecej informacji na temat drzwi z naświetlem.

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *