Drzwi przesuwne – sposób na efektowny podział przestrzeni

drzwi przesuwne

drzwi przesuwneModa na otwarte wnętrza, które dają dużą swobodę aranżacyjną, na nowo zawitała w naszych mieszkaniach. Wolny plan, typowy dla tradycji modernizmu, to jednak rozwiązanie, które nie w każdym domu będzie równie funkcjonalne. Jeżeli masz silną potrzebę prywatności i osłaniania przestrzeni przed niepożądanym wzrokiem, lepiej podziel swoje pomieszczenia na strefy. Nie musisz budować murów – są inne sposoby na stylowy podział przestrzeni mieszkania.

Pomysłów na wydzielenie osobnych stref we wnętrzu jest wiele – możesz zdecydować się m.in. na ścianki gipsowo-kartonowe, parawany lub wysokie meble. Funkcjonalnym i ciekawym rozwiązaniem na to, by pozbyć się wrażenia bałaganu, jest montaż drzwi przesuwnych. Który system drzwi sprawdzi się w tym najlepiej? Przeczytaj porady ekspertów Dobre dla Domu.

 

Drzwi wewnętrzne, które ukryjesz w ścianie

Aby elegancko podzielić wnętrze, możesz wykorzystać drzwi przesuwne ze skrzydłem chowanym w ścianie – w specjalnej metalowej kasecie. Wymagają one jednak budowy dodatkowej ścianki działowej, która umożliwi ukrycie rozbudowanej konstrukcji, lub wykucia otworu w istniejącej ścianie.

Drzwi przesuwne montowane wewnątrz ściany pozwolą na gustowny podział niedużych pomieszczeń, w których tradycyjne, otwierane skrzydło zabrałoby przestrzeń i utrudniło swobodne poruszanie się we wnętrzu. Za pomocą drzwi przesuwnych chowanych w ścianie:

  • sprytnie wydzielisz np. garderobę z sypialni,
  • odgrodzisz salon od kuchni.

Ponadto na samej ściance działowej możesz umieścić półki ścienne na ważne drobiazgi lub domowy księgozbiór.

Drzwi wewnętrzne chowane w ścianie są dostępne w wielu różnych stylach, kolorach i rodzajach wykończenia, dzięki czemu z łatwością dobierzesz produkt idealny do Twojego pomieszczenia. W bogatej ofercie sklepów z wyposażeniem wnętrz znajdziesz m.in. drzwi przesuwne:

  • szklane,
  • błyszczące,
  • matowe,
  • ze wzorzystymi zdobieniami.

Pamiętaj, że Twój wybór powinien nawiązywać do stylu pomieszczenia.

 

Drzwi przesuwne naścienne – oryginalna dekoracja mieszkania

Efektownym sposobem na zapewnienie sobie osobnych stref w otwartej przestrzeni jest też zastosowanie drzwi przesuwnych z mocowaniem naściennym lub sufitowym. Skrzydło drzwi przesuwnych porusza się na specjalnych prowadnicach, które montuje się nad otworem drzwiowym. Szeroki wybór tych prostych w montażu drzwi wewnętrznych sprawia, że nie tylko dopasujesz je do koloru ścian, ale też wykorzystasz jako element dekoracyjny w swoim domu. Na rynku dostępne są również specjalne naklejki wielkoformatowe, dzięki którym możesz przemienić skrzydło drzwi przesuwnych w ulubiony obraz lub grafikę.

Drzwi przesuwne naścienne są wyjątkowo proste w montażu i nie wymagają dobudowywania dodatkowych elementów. Podobnie jak drzwi wewnętrzne, które chowają się w ścianie, nie wymagają ingerencji w podłogę. Oznacza to, że możesz bez obaw wykończyć ją tak, jak lubisz: za pomocą desek drewnianych lub paneli podłogowych.

Nieco mniej możliwości aranżacyjnych będziesz mieć natomiast w pionie. Na ścianach, na których zamontowana jest prowadnica, nie należy wieszać dekoracji. Musisz też zadbać o to, by ustawienie mebli nie przeszkadzało w swobodnej pracy systemu prowadzenia drzwi wewnętrznych.

Szukasz drzwi wewnętrznych lub zewnętrznych, które elegancko ozdobią Twój dom? Odpowiedni produkt z pewnością znajdziesz w bogatej ofercie sieci sklepów Dobre dla Domu – na www.ddd.com.pl.

Rekomendowane artykuły

2 komentarze

  1. Ja zastosowałem u siebie drzwi przesuwane z kuchni do jadalni i to był strzał w dziesiątkę. Jak gotuje to drzwi zamykam, żeby salon nie przesiąkł zapachem jedzenia, a na co dzien mam otwartą przestrzeń.

  2. To jest bardzo fajny pomysł z tymi drzwiami między kuchnią a jadalnią. U kuzyna właśnie widziałam i także się sprawdza. My będziemy takie drzwi montować w pokoju dzieci, ponieważ malutkie są te pokoiki a drzwi takie normalne jednak troszkę miejsca potrzebują.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *