Jak efektywnie przechowywać rzeczy w mieszkaniu?

regały

regałyNajczęstszym problemem z jakim się stykamy w przypadku przechowywania rzeczy, nie jest wcale zbyt mała ilość wolnego miejsca, lecz jej zły sposób wykorzystania. W przypadku dużych domów brak wolnej przestrzeni nie stanowi problemu, a jednak wielu przypadkach nadal panuje tam ścisk i bałagan. Przy dobrej organizacji nawet z małego mieszkania można uczynić miejsce przyjemne, a przede wszystkim funkcjonalne. Wszystko jest uzależnione od tego jak wykorzystamy naszą przestrzeń. Najważniejszy jest dobry plan.

Pokój dla dziecka

Pokoje dziecięce są bardzo często zaniedbane, ponieważ nasze maluchy nie dbają o porządek. Z drugiej strony to właśnie dzieci posiadają największą ilość rzeczy. Jak więc pogodzić jedno z drugim? Jednym ze sposobów lepszego wykorzystania przestrzeni jest zamontowanie piętrowego łóżka. Dzięki takiemu zabiegowi zyskujemy miejsce na kolejną szafę lub regały na zabawki, książki i gry. Bardzo ważne jest by meble znajdujące się w tym pomieszczeniu były dostosowane do wzrostu i wieku naszego dziecka.

Kuchnia

Miejscem, w którym bardzo często panuje bałagan jest kuchnia. Jednym z prostszych i bardziej skutecznych sposobów na zaoszczędzenie miejsca w tym pomieszczeniu jest zastosowanie wieszaków na garnki. Są one doskonałą i bardzo oryginalną alternatywą dla klasycznych półek. Wystarczy trochę pomysłowości by uczynić z przyborów kuchennych modną dekorację.

Klatka schodowa

Klatki schodowe to zazwyczaj dość duża i niewykorzystana przestrzeń. Wystarczy zagospodarować wnękę pod schodami by zyskać dużo miejsca na różnego rodzaju przedmioty. Problemem są zazwyczaj nietypowe wymiary utrudniające zamontowanie tam półek lub szuflad. Na szczęście obecnie istnieje możliwość stworzenia zabudowy pod wymiar.

Miejsce na rower

Przedmiotami, które dość trudno przechowywać ze względu na rozmiar są rowery. Dobrym rozwiązaniem w tym przypadku jest zastosowanie półki rowerowej lub specjalnego wieszaka. Są to rozwiązania stosunkowo tanie i proste w montażu. Okazuje się, że rower wiszący na ścianie w pokoju może stanowić również oryginalny element dekoracyjny.

Piwnica

Dobrze zaplanowana i wyposażona piwnica może spełniać wiele funkcji. Może w niej się znajdować składzik na wino, mała spiżarnia, ale również domowy magazyn. Jednak nie wystarczy odpowiedni plan oraz jego realizacja. W przypadku piwnicy potrzebna jest również konsekwencja. Jeśli nie będziemy pilnować porządku zapanuje w niej bardzo szybko ponownie bałagan. Najważniejsze by każda rzecz miała swoje miejsce. Należy też unikać składowania rzeczy na podłodze.

Metalowe regały magazynowe możesz kupić na stronie e-regaly.pl.

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *