Ekogroszek – nowoczesne paliwo

ekogroszek

ekogroszekEkogroszek to nowoczesne, ekologiczne paliwo opałowe nowej generacji, które zapewni komfort i ciepło w całym domu. Czemu staje się paliwem coraz bardziej popularnym? Po pierwsze jest paliwem ekonomicznym, opalanie domu ekogroszkiem przyniesie wymierne korzyści finansowe w postaci oszczędności, szczególnie jeśli mówimy o dłuższej perspektywie czasowej. Po drugie jest to produkt ekologiczny. Mając na uwadze kryzys energetyczny i dbałość o środowisko naturalne, należy zastanowić się nad naszym własnym wkładem w działania dotyczące ochrony środowiska. Podczas spalania ekogroszku mamy do czynienia z niższą emisją gazów cieplarnianych niż w przypadku spalania węgla. Zakup eko groszku jest dobrym krokiem w kierunku ochrony naturalnego środowiska, w którym żyjemy. Dochodząc do trzeciego punktu, należy zauważyć, że ekogroszek jest niekłopotliwy i praktyczny w użyciu. Sprzedawany jest w workach 25kg ułatwiających transport. Worki są odpowiednio grube i zabezpieczone przez zawilgoceniem opału. Nie występują problemy z dostępnością paliwa.

Ekonomia, ekologia i wygoda plasują eko groszek na bardzo wysokiej pozycji jeśli chodzi o wybór sposobu wytwarzania energii cieplnej. Jest przyjazny dla środowiska naturalnego, dla naszej kieszeni oraz wygodny w użytkowaniu z wykorzystaniem pieca z podajnikiem automatycznym,  ślimakowym lub tłokowym. Jest to nowoczesny, wart uwagi, sposób na tańsze i ekologiczne wytwarzanie energii cieplnej i ogrzewanie domu. Wydatki na ogrzewanie stanowią istotną część wydatków gospodarstw domowych, redukując koszty ogrzewania poprawiamy swoją sytuację finansową. Paliwo przeznaczone jest dla odbiorców indywidualnych, znajduje także zastosowanie w ogrzewnictwie komunalnym. Zapewnia bezproblemowe użytkowanie urządzeń grzewczych i ich długą żywotność.

Ekogroszek to paliwo stałe, które produkuje się na bazie węgla kamiennego. Granulacja groszku mieści się w przedziale od 5mm do 25mm, jest drobniejszy niż koks. Jest to paliwo, charakteryzujące się wysoką kalorycznością, dzięki temu wykorzystywana jest pełna nominalna moc kotła. Istotny jest także fakt szybkiego nagrzewania pomieszczeń i uzyskania odpowiedniego komfortu cieplnego. Ekogroszek stosuje się w niskoemisyjnych kotłach z podajnikami zapewniającymi wygodę użytkowania. Koszt produkcji energii cieplnej jest znacznie niższy niż przy korzystaniu z innych paliw, dwa razy niższy niż przy spalaniu gazu i cztery razy niższy niż przy wykorzystaniu oleju opałowego. Po spaleniu pozostawia niewielką ilość popiołu. Sam piec nie jest tanim zakupem, ale pomyślmy o tym jak o inwestycji, która szybko się zwróci. Nowoczesny piec, szczególnie z automatycznym podawaniem paliwa i regulatorem, zapewni nam większą wygodę, a w połączeniu z ekogroszkiem będzie stanowił ekologiczny i oszczędny system grzewczy.

Artykuł przygotowany przez firmę Tani Opał – producent eko groszku. Decydując się na nasze wyroby, masz pewność, że pochodzą z dobrego węgla. Nasi klienci są niezmiennie zadowoleni z jakości dostarczanego przez nas paliwa. To jakość właśnie decyduje o jakości spalania oraz o ilości wytwarzanego ciepła. Zachowujemy najwyższe standardy produkcji aby zapewnić odbiorcom jak najlepszy produkt do ogrzania ich domów i zapewnienia ciepła mieszkańcom.

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *