Farby i ich rodzaje

Farby dekoracyjne

Farby dekoracyjneRodzajów farb do wnętrz jest naprawdę bardzo dużo. Nie każda farba sprawdzi się w danym pomieszczeniu, więc warto wiedzieć wszystko o właściwościach farb, aby wiedzieć, z których z nich skorzystać, gdy przyjdzie konieczność malowania ścian w mieszkaniu.

Bardzo znane na polskim rynku są przede wszystkim farby akrylowe. One posiadają uniwersalne właściwości, ponieważ wykorzystywać można je praktycznie wszędzie. Nie zawsze okazują się być jednak dobrym wyborem, jeśli chodzi o malowanie kuchni oraz łazienek, więc w tych przypadkach warto zdecydować się na nieco inne opcje. Farba akrylowa jest jednak przyjazna dla otaczającego człowieka środowiska, a przy okazji nie niesie za sobą żadnych przykrych zapachów. Po malowaniu nie trzeba więc wietrzyć mieszkania przez długie godziny.

Farby winylowe

Ciekawym wyborem może okazać się farba winylowa, która świetnie rozprowadza się na ścianie, więc nie powinno być żadnych problemów z tym, aby pomalować taką farbą wnętrze własnego mieszkania. Cechuje się ona dużą trwałością, ale też doskonałym kryciem. Nie trzeba będzie martwić się więc tym, że inne kolory będą przez taką farbę przebijać. Całość będzie prezentowała się naprawdę estetycznie, więc są to idealne farby dekoracyjne do różnego rodzaju pomieszczeń. Warto jednak nadmienić to, że nie przepuszczają one wilgoci, więc nie powinno się ich używać w kuchniach oraz łazienkach.

Farby do salonu i przedpokoju

Farba matowa to idealna farba do przedpokoju, ponieważ jest ona w stanie ukryć wszelkie niedoskonałości pojawiające się na ścianach. Przedpokój to przecież pierwsze pomieszczenie, do którego wprowadzani są goście po przyjściu do domu. Musi on więc prezentować się doskonale. Taka farba doskonale kryje, jest też wyrazista i bardzo intensywna, dlatego sprawdzi się w przedpokoju za każdym razem. Jest to też idealna propozycja jako farba do salonu. Wykorzystuje ona w sobie głębię kolorów, dlatego na każdej ścianie prezentuje się wyjątkowo. Można jej używać również w kuchniach i łazienkach, dlatego jest to całkowicie zależne od upodobań domowników. Alternatywą może być farba magnetyczna lub fosforyzująca, lecz takie odmiany najlepiej spiszą się chyba w pokojach dziecięcych, gdzie stawia się na kreatywne pomysły.

Autorem artykułu jest: Loggia – farby dekoracyjne.

Rekomendowane artykuły

1 komentarz

  1. Ja kocham mieć, piękne wnętrze. Ale ciężko jest zawsze dobrać kolorystykę. Czasem farba w realu inaczej wygląda niż na zdjęciu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *