Garaż – materiały wykonania

» Napisany 30 stycznia 2018 przez w Porady budowlane | 0 komentarzy

garażNiezależnie od materiału wykonania, każdy garaż pełni taką samą funkcję – chroni pojazd przed wpływem czynników zewnętrznych i potencjalnymi złodziejami. Na czym więc polegają różnice między nimi? Oto krótki przegląd zalet i wad każdego rodzaju garaży.

Garaż blaszany

Jak sama nazwa wskazuje, jest to garaż wykonany z blachy (może być zwykła, akrylowa, ocynkowana, drewnopodobna, itp.). Jego zaletą jest możliwość postawienia na niemal każdym płaskim terenie, który wcześniej został przygotowany pod taką operację. Zalecane jest zrobienie wylewki – jeśli planujesz trzymać tam garaż przez lata – lub umieszczenie na nim płyt betonowych dopasowanych do powierzchni obiektu. Kolejny plus to niewielkie wymogi dotyczące konserwacji. Wady? Wymaga docieplenia na zimniejsze miesiące.

Garaż drewniany

Garaż drewniany tworzony jest z impregnowanego drewna świerkowego lub sosnowego. Na rynku znaleźć można modele zarówno z dachem jedno-, jak i dwuspadowym. Drewno wymaga okresowej impregnacji, więc należy liczyć się z koniecznością takich prac raz na jakiś czas. Zaletami tego rozwiązania są duże możliwości konstrukcyjne oraz estetyczny, przyjemny wygląd. Ponadto drewno jest naturalnym izolatorem ciepła. Minusem stawiania garażu tego typu jest jego duży koszt oraz stosunkowo długi czas montażu.

Garaż murowany

Garaże murowane wykonywane są najczęściej z bloczków betonu komórkowego lub pustaków. Przed jego postawieniem konieczne jest przygotowanie fundamentów. Garaże betonowe są najbardziej trwałym rozwiązaniem, nie wymagają konserwacji oraz są bardzo odporne na wszelkie czynniki zewnętrzne. Oczywiście pokrycie dachu nie jest wykonane z betonu – najczęściej stosuje się blachę lub drewno. W przypadku budowania z pustaków lub bloczków można w łatwy sposób poszerzać garaż, dodając do niego np. drewutnię czy składzik.

W jaki garaż najlepiej zainwestować?

Jeśli cena jest dla Ciebie istotnym czynnikiem przy zakupie garażu, warto wówczas polecić blaszane, których cena zaczyna się już od 1000 PLN. W takiej właśnie cenie można zamawiać najprostsze modele od firmy CGT, która posiada wieloletnie doświadczenie w ich konstrukcji. Zaletą „blaszaków” jest także to, że są proste zarówno w montażu, jak i demontażu, jeśli więc trzeba będzie przenieść garaż, nie będzie to ani kosztowanym, ani czasochłonnym zajęciem.

Bardziej trwałe konstrukcje polecane są osobom, które stawiają je na swoich posesjach i mają pewność, że obiekty te będą stać tam przez długie lata.

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>