Gdzie szukać inspiracji na unikatowy wystrój salonu?

Meble do salonu

Meble do salonuSalon w wielu domach jest miejscem spotkań rodzinnych i towarzyskich. Warto zadbać, by był nie tylko efektowny ale i wygodny. Właściwa aranżacja sprawi, że wnętrze nabierze niepowtarzalnego charakteru i będzie wizytówką naszego domu.

Należy zaznaczyć, że metamorfoza może być mniej lub bardziej kosztowna. Jeśli zależy nam na delikatnej odmianie nie trzeba wymieniać mebli. Wystarczy zmiana koloru ścian, efektowne ich dekoracje podkreślające panujący w domu styl i gusta domowników oraz kilka dodatków. Przy większych nakładach pieniężnych można zupełnie zmienić wystrój salonu, opierając się na obowiązujących trendach.

Skąd czerpać inspiracje?

Obecnie źródłem takich podpowiedzi jest niewątpliwie Internet. Na blogach znaleźć można wiele pomysłów. Rzecz jasna porady na temat zmian znajdziemy w magazynach wnętrzarskich, w sklepach online i stacjonarnych z przykładami takich aranżacji, czy katalogach online. Wiele papierowych katalogów i prospektów producentów mebli także prezentuje przykłady salonów oraz innych wnętrz z wykorzystaniem chociażby ich produktów. Ostatecznie można skorzystać z pomocy profesjonalistów – aranżacja wnętrz staje się popularną usługą nie tylko wśród bogatszej części społeczeństwa. Projektant uwzględni nie tylko preferencje użytkowników, ale też zagospodaruje przestrzeń tak, by każdy czuł się w niej komfortowo, a niewielkie wnętrza były przy tym i funkcjonalne. To projektanci śledzą najnowsze trendy, potrafią wykorzystać wiedzę i umiejętnie połączyć dekoracje, tekstury, meble i tkaniny tak, by stworzyć salon idealny, którego nie będziemy się wstydzić i gdzie chętnie przeniesiemy życie rodzinne i towarzyskie.

Jak nadać wnętrzu wyjątkowy charakter?

Ile wnętrz i ludzi tam przebywających, tyle pomysłów. Mieszkanie powinno oddać osobowość właściciela. Wystarczy niewielka zmiana, umiejętne połączenie motywów w domu w różnych pomieszczeniach, by stworzyć efekt wow. W salonie można pokusić się o pomalowanie ścian, Popularne stało się odświeżanie ściany oryginalnymi materiałami (kamień, cegła) czy dekoracjami z wykorzystaniem malarskich szablonów czy naklejek. Barwne motywy to dopiero początek. Należy podkreślić, że takie zabiegi nie wymagają dodawania innych, ciężkich faktur. Ważne jest również odpowiednie oświetlenie, które obecnie nabiera ogromnego znaczenia w aranżacjach wnętrz.

Oryginalne meble i akcesoria

W salonie warto postawić na meble wypoczynkowe w niepowtarzalnym kolorze, o nietypowej fakturze jako dodatek do pozostałych znajdujących się w salonie. Nie warto zapominać o dodatkach, poduchach, kocu czy dywanie. Powiedzenie, że „diabeł tkwi w szczegółach” akurat w tym przypadku jest bardzo trafne. W salonie, niezależnie od stylu jaki obierzemy za wiodący, powinien znaleźć się stolik kawowy.

Nowoczesne aranżacje stawiają na przestrzeń i zwykle salony urządzane w tym stylu nie wymagają wielu prac. Bardziej klasyczne nie mogą być zbytnio zagracone. Należy przestrzegać podstawowych zasad, tj. nie powielać zbytnio gotowych rozwiązań katalogowych – własna inwencja sprawdzi się bardziej. Owszem można podpatrzeć pomysł, ale wykonanie warto dopasować do swoich potrzeb. Nie ma też sensu kierować się modą – ta przeminie. Salony urządzone zgodnie z najnowszymi trendami nie są do końca funkcjonalne, aczkolwiek całkiem ładne. W salonie nie można gromadzić mebli (zwykle wystarczy szafka rtv, barek, sofa, komoda i stolik. Jako dodatkowe, bardziej dekoracyjne akcenty można potraktować np. puf czy fotel uszak, w zależności od preferencji domowników), a na pewno nie należy ustawiać ich wyłącznie wzdłuż ściany. No i światło powinno odgrywać ważną rolę, zwłaszcza w salonie gdzie spędzamy większość czasu.

Umiar i poczucie stylu to podstawa. Jeśli ich nie mamy nie zabierajmy się do zmian samodzielnie. Wsparcie się przyda, a efekt końcowy zaskoczy nas na plus. Inspiracji i pomocy specjalistów można szukać w salonie Dobroteka w Dobrodzieniu.

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *