Jak dbać o czyste powietrze?

zanieczyszczone powietrze

zanieczyszczone powietrzeMieszanina nieorganicznych i organicznych, ciekłych i stałych substancji rozproszonych w powietrzu – tym jest właśnie smog, który codziennie truje miliony Polaków.

Według WHO aż 33 z 50 najbardziej zanieczyszczonych miast znajduje się w Polsce. Co zatem możemy zrobić, by być górą nad tym cichym zabójcą jakim jest smog?

Każdy sposób jest dobry

Przede wszystkim zaopatrzmy się w oczyszczacz powietrza. Te nowoczesne urządzenia, którą oczyszczą nasze mieszkania z pyłów zawieszonych można kupić już za kilkaset złotych, co wydaje się niezbyt wygórowaną ceną jak za urządzenie ratujące nasze zdrowie. Dobrze wybrać urządzenie, które będzie stosunkowo ciche i wydajne, Oczyszczacz powietrza wybieramy bowiem do wielkości pomieszczenia, które chcemy oczyścić. Warto też otoczyć się roślinami, które świetnie oczyszczają powietrze, a do tego sprawią, że mieszkanie stanie się piękniejsze. Jeśli zaś chcemy popracować w ogródku (choćby przy grabieniu liści na jesień) idealnym rozwiązaniem będzie maska antysmogowa. Wybierzmy taką, która nie przepuści pyłów PM 2.5 oraz PM 10 czyli tych, które trują nas najbardziej.

Czy coś jeszcze?

Świetnym pomysłem by dbać o czyste powietrze dla siebie, jak i swoich bliskich jest zakup kotła, na przykład na ekogroszek. Ten nowoczesny opał jest wysokokaloryczny, nie pozostawia dużej ilości popiołów, a dzięki niskiemu zawartości siarki, czyli jednego ze składników smogu ma korzystny wpływa na środowisko naturalne. Tani ekogroszek ma jeszcze jedną zaletę. W przeciwieństwie do zwykłego groszku można nim palić w piecach z automatycznymi podajnikami. Dzięki temu dbamy o środowisko, ale także oszczędzamy czas. Wszystkie kotły, które sprzyjają dbaniu o środowisko mogą być aktualnie dofinansowane (w niektórych przypadkach dofinansowanie wynosi do 80% wartości nowego kotła), wiec jest to decyzja, na którą warto postawić.

O czyste powietrze możemy dbać na wiele sposobów: za pomocą oczyszczaczy powietrza, ekologicznych kotłów na ekogroszek, czy po prostu zwiększając świadomość jak ważny i aktualny jest to temat, tak by już nikt nie musiał żartować ze sposobu segregowania śmieci przez Polaków: na palne i niepalne. Nasze dzieci z pewnością będą nam za to wdzięczne.

Artykuł przygotowany przez sklep Tani Opał oferujący ekogroszek.

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *