Jak zabezpieczyć się przed kradzieżą?

włamanie

włamanieWłamania do mieszkań są zjawiskiem rzadszym, ale nadal spotykanym w polskich realiach.
Szczególny problem z kradzieżami mają mieszkańcy domków jednorodzinnych. Warto w takim wypadku odpowiednio zabezpieczyć swoje lokum. Tak, aby nie dać żadnego pretekstu włamywaczowi.

Alarm jako wyposażenie konieczne

Alarmy antywłamaniowe to skuteczny i tani sposób na zniechęcenie intruza. Przydatne zwłaszcza przy długiej nieobecności. Trzeba jednak pamiętać o tym, że do kradzieży dochodzi często w biały dzień. Złodzieje często upatrują sobie lokum oraz robią odpowiednie rozeznanie w terenie. Badają godziny wyjścia oraz powrotu domowników. Szczególnie atrakcyjnie przedstawiają się z kolei domy na uboczu (oddalone od innych).

Odpowiednie drzwi

Drzwi do mieszkania w bloku nie muszą posiadać wielu zamków. Solidna konstrukcja znacząco poprawia jednak bezpieczeństwo. To również jasny sygnał. Mieszkańcy nie życzą sobie wizyty obcych i prawdopodobnie są na nią przygotowani.

Sam zakup drzwi musi być jednak dokładnie rozpatrzony przy domku jednorodzinnym. Warto wtedy kierować się wzmożoną ochroną. Drzwi antywłamaniowe muszą być solidne, wytrzymałe oraz posiadać wiele etapów zabezpieczenia. Odpowiednie produkty znajdziemy bez problemu w sklepie. Pomóc w wyborze powinien nam doradca sklepowy.

Okna

Jeżeli już zabezpieczyliśmy nasze drzwi oraz posiadamy alarm, pozostaje kwestia okien. To ostatnia metoda dostania się do środka. Dobrze więc zaopatrzyć się w okiennice. Wybierajmy raczej trwałe, nie zaś estetyczne rozwiązania. Chodzi o bezpieczeństwo. Kwestie wizualne odstawmy na bok. Gdy będziemy w domu, raczej i tak nie skorzystamy z okiennic.

Życzliwy sąsiad

Propozycja skierowana do zżytych ze sobą sąsiadów. Dobrze, jeżeli w długo opuszczonym lokalu zapali się od czasu do czasu światło. Odsłonimy rolety albo też po prostu otworzymy na chwilę okno. Życzliwość sąsiedzka to ważny element życia obok siebie. Z pomocy nie korzystajmy zbyt często, ale nie bójmy się próśb kierowanych do zaufanych osób.

Jeżeli mamy z tym problem, zaangażujmy do działania rodzinę. Mawia się, że najlepiej wychodzi się z nią na zdjęciach, ale do nich mamy również największe zaufanie. Zróbmy wszystko, aby nasz dom był bezpieczny podczas naszej nieobecności. Wbrew pozorom zabezpieczenie przed włamaniem nie jest trudne.

Artykuł przygotowany przez firmę MJK Solidne Drzwi Okna oferującą drzwi antywłamaniowe

Rekomendowane artykuły

1 komentarz

  1. Super artykuł, przyda się na pewno.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *