Mieszkania na Bielanach

chomiczówka housing

chomiczówka housingJeszcze jakiś czas temu Bielany były zgodnie uznawane za obrzeża Warszawy zaś mieszkanie w tej dzielnicy wybierali przede wszystkim emeryci oraz osoby, których nie było stać na kupno lub wynajem nieruchomości w innych, bardziej prestiżowych dzielnicach stołecznego miasta.

Jednak kilka lat temu zarówno mieszkańcy Warszawy, jak i develeperzy odkryli, iż ta niepozorna dzielnica posiada wiele niezwykle istotnych zalet, które mogą uczynić ją wręcz wymarzonym miejscem do zamieszkania.

Jeżeli skupimy się na aktualnej sytuacji, to wyraźnie widać, że sprzedaż mieszkań na bielanach staje się coraz większa dosłownie z kwartału na kwartał. Nie ma w tym nic dziwnego, ponieważ ta dzielnica Warszawy może wykazać się co najmniej kilkoma wyjątkowo ważnymi atutami.

Co prawda, Bielany leżą dość daleko od centrum miasta, jednak dzielnica jest znakomicie skomunikowana z pozostałymi dzielnicami Warszawy, dzięki czemu nawet codzienne dojeżdżanie do pracy w centralnych partiach stołecznego miasta nie stanowi większego problemu. Na dodatek, dzięki bliskości dróg krajowych, z Bielan można komfortowo wybrać się chociażby do Gdańska lub Sopotu, co w przypadku mieszkańców centralnych dzielnic Warszawy wiąże się przeważnie z nawet godzinnym przedzieraniem się przez korki.

Bielany bywają nazywane „zielonymi płucami Warszawy” lub, bardziej żartobliwie, „warszawską amazonią”. Istotnie, jest to jeden z najbardziej zielonych rejonów stołecznego miasta. Liczne parki, skwerki oraz ogólnie bardzo duża liczba drzew w połączeniu z położeniem na obrzeżach miastach sprawiają, że powietrze na Bielanach jest znacznie czystsze, niż w wielu innych dzielnicach Warszawy.

Kolejna ważna zaleta, jeżeli chodzi o mieszkania na bielanach, to rzecz jasna spokój. Obecnie Bielany to typowa dzielnica mieszkalna znajdująca się w stadium rozkwitu. Jest tutaj ciszej, spokojniej i bezpieczniej, niż w innych regionach Warszawy, co stanowi kolejny czynnik czyniący Bielany znakomitym miejscem do życia.

Wreszcie, ostatni z walorów, o jakich tutaj powiemy, to perspektywa inwestycyjna. Jak już wspominano, obecnie Bielany są dzielnicą znajdującą się w fazie niezwykle dynamicznego rozwoju. Ceny mieszkań na Bielanach są z roku na rok coraz wyższe i nic nie wskazuje na to, aby owa tendencja miała się zmienić w dającej się przewidzieć przyszłości. Zakup mieszkania na Bielanach jest więc również po prostu znakomitą inwestycją, która niemal na pewno przyniesie pokaźny zysk.

Sprawdź oferty Metrobielany.pl gdzie znajdziesz mieszkania na Bielanach.

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *