Na co zwrócić uwagę urządzając sypialnię w stylu glamour?

Sypialnia

SypialniaElegancja i przepych – dwie cechy, które jako pierwsze można wskazać mówiąc o glamour. Styl ten jednak ewoluował w ciągu ostatnich lat i przybiera bardziej wysublimowany, choć wciąż szykowny charakter. Jest to również aranżacja, która wymaga dobrej znajomości zasad urządzania wnętrza, ponieważ łatwo przekroczyć cienką granicę, która z wykwintności prowadzi do nieestetycznego chaosu.

Co charakteryzuje glamour?

Elementy wyposażenia, bez których wnętrze glamour nie może się obyć to przede wszystkim bogate wzornictwo tekstyliów. Wzory stosowane są na poduszkach, pościelach, obrusach i zasłonach. Kolejnym elementem odzwierciedlającym ten styl jest żyrandol z kryształkami. Wprowadza on do pomieszczenia wręcz majestatyczny akcent, który świadczy o luksusie i wystawności. Należy wspomnieć również o kolorach, które do tej pory były ciemne i obejmowały fiolety, purpury, turkusy, czernie i złoto. Obecnie jednak często aranżacje są o wiele jaśniejsze, a zdobnictwo przejawia się w połączeniu wzorzystych elementów oraz unikatowych dekoracji.

Umiar i harmonia w sypialni glamour

Głównym elementem każdej sypialni jest łóżko. Powinno ono być nie tylko wygodne, ale również odzwierciedlać wybrany styl. Dla glamour’u doskonałe będą łóżka z pikowanymi wezgłowiami dostępnymi na agatameble.pl, które przynoszą na myśl wystawność, elegancję i zamożność.

Warto również wybrać pościele i narzuty z błyszczącego materiału, na przykład satyny. Będą się doskonale prezentować w połączeniu z dużą liczbą poduszek oraz z ciężkimi, zdobionymi zasłonami, które po dwóch stronach okna zostaną przypięte dekoracyjnymi sznurami z frędzlami.

W przypadku innych mebli warto stawiać na barokowy charakter. Bogato zdobione fronty szafy ustawionej na dekoracyjnych nogach będą kwintesencją całej aranżacji. Aby nie przesadzić, należy zachować umiar w elementach zdobionych wzorem i zdecydować się na kilka tekstyliów gładkich, ale o połyskującej fakturze. W tej roli świetnie sprawdzą się złote lub srebrne dodatki, jednak zestawione z dekoracjami o neutralnym charakterze.

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *