Najlepsze grzejniki do pomieszczeń o małej kubaturze

Salon
Salon

Grzejniki są najpopularniejszą formą ogrzewania domów czy też mieszkań. Wszak trudno wyobrazić sobie pomieszczenie bez nich. Jednocześnie mogą stanowić także ozdobę pomieszczenia, dlatego wbrew pozorom wybór wcale nie jest łatwy. Największy problem pojawia się wtedy, gdy trzeba znaleźć grzejnik, który sprawdzi się w pomieszczeniach o małej kubaturze. Dlatego przygotowaliśmy dla Was poradnik, w którym doradzimy Wam, jakie grzejniki sprawdzą się najlepiej, biorąc pod uwagę estetykę, ale i parametry techniczne, tak jak w przypadku grzejników Planar Style.

Niezawodne grzejniki Planar Style – gdy liczy się jakość i niezawodność

Dla osób najbardziej wymagających, dla których liczy się design, ale i niezwykła jakość polecamy grzejniki Planar Style. Warto tutaj zwrócić uwagę, że są to grzejniki płytowe, a jednocześnie dekoracyjne, dlatego sprawdzą się nie tylko w dużym pomieszczeniu, ale również tam, gdzie przestrzeń użytkowa jest niewielka. Ich minimalizm i lekkość idealnie wpisują się w aktualne trendy aranżacyjne i jednocześnie nie przytłaczają one pomieszczenia. Kolejną zaletą jest fakt, że grzejniki Planar Style posiadają gładki panel czołowy, który wpływa na estetykę, a jednocześnie zapewnia bezpieczeństwo, co jest szczególnie ważne, gdy ma się dzieci. Wykonanie z wysokiej jakości walcowanej blachy zapewnia doskonałe parametry cieplne. Otóż taki grzejnik współpracuje z każdym rodzajem ogrzewania, począwszy od gazowego, a na węglowym kończąc. Bardzo szybko się nagrzewa i jednocześnie utrzymuje temperaturę.

Grzejniki kanałowe sprawdzą się do małych pomieszczeń

Większość osób marzy o dużym i przestronnym mieszkaniu. Niestety rzeczywistość dość często jest zgoła inna niż oczekiwania. Dlatego podczas aranżowania wnętrza należy wszystko zaplanować, ale mimo to zdarzają się sytuacje, że okazuje się, iż na grzejniki nie będzie zbyt dużo miejsca. W takiej sytuacji są dwie opcje. Otóż można zrezygnować z nich, decydując się na ogrzewanie podłogowe, ale ta opcja jest średnio opłacalna, gdyż wiąże się z wymianą instalacji, a to niestety jest też kosztowne. Trzeba również wziąć pod uwagę fakt, że nie każdy rodzaj paneli sprawdzi się w przypadku takiej formy ogrzewania. Dlatego, aby zaoszczędzić miejsce i jednocześnie pieniądze można wybrać grzejniki kanałowe. Otóż umieszczane są one w podłodze. Tutaj sposób podłączenia do instalacji jest podobny jak w przypadku grzejników płytowych. Należy jednak pamiętać, że grzejniki kanałowe powinny pracować w zamkniętych układach ciśnieniowych.

A może grzejniki żeberkowe?

Świetnym wyborem wydają się również grzejniki żeberkowe, składające się z tzw. żeberek, które można do siebie dołączać. Dzięki temu sprawdzą się nawet w małym pomieszczeniu. Zaletą takiego rozwiązania na pewno jest też cena. Otóż jest ona stosunkowo niska, biorąc pod uwagę fakt, że takie grzejniki są niezawodne. Również estetyka jest całkiem ciekawa. Kolejną zaletą takiego rozwiązania jest fakt, iż grzejniki współpracują z każdym systemem ogrzewania oraz rodzajem instalacji. Mają podłączenia, które sprawdzą się nawet w przypadku starszych modeli instalacji. Zatem decydując się na wymianę starych i ciężkich grzejników żeliwnych nie trzeba zmieniać podłączenia, co pozwala również zaoszczędzić.

Grzejniki dekoracyjne – dla miłośników oryginalności

Dostępne są również grzejniki dekoracyjne, które także sprawdzą się w małych pomieszczeniach, szczególnie, że poza ogrzewaniem są one także dekoracją. Można np. wybrać grzejnik, który prezentuje się niczym obraz, co niewątpliwie sprawia, że pomieszczenie staje się bardziej stylowe, nawet, gdy jego kubatura jest niewielka. Niestety to rozwiązanie ma także swoje wady. Otóż należy dokładnie sprawdzać parametry techniczne grzejników, gdyż są one zazwyczaj gorsze niż w przypadku klasycznych modeli. Niestety również cena jest zdecydowanie wyższa.

Na rynku dostępnych jest wiele rodzajów grzejników. Jednak w przypadku małej kubatury pomieszczenia należy pamiętać o ergonomii i komforcie użytkowania. Dlatego ważny jest zarówno komfort termiczny, ale również efekt wizualny. Te potrzeby idealnie zaspokajają niezawodne grzejniki Planar Style ze sklepu SklepEnergii.pl

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *