Nowoczesne żyrandole do salonu

salon

salonOświetlenie w salonie często jest trudne w zaprojektowaniu – to pomieszczenie zwykle większe, z którego korzystamy też na kilka sposobów. Dlatego wraz z naszymi potrzebami w parze powinny iść odpowiednie rozwiązania oświetleniowe.

Jednym z najbardziej popularnych sposobów na oświetlenie salonu jest wybranie dekoracyjnego żyrandola. W dużych pokojach takie pokaźne lampy prezentują się znacznie lepiej niż w małych, dlatego możemy zwykle zaszaleć. Przez długi czas w polskich salonach królowały przede wszystkim żyrandole w tradycyjnym stylu – wykonane z metalu z kryształowymi albo szklanymi kloszami, często o motywach florystycznych. Teraz jedna do dyspozycji mamy znacznie więcej propozycji – także w stylu nowoczesnym.

Nowoczesne żyrandole najczęściej bazują na materiałach takich jak tworzywa sztuczne, metal czy szkło. Proste, niebanalne linie wyróżniają je na tle oświetlenia w stylu tradycyjnym. Mogą one naśladować klasyczne żyrandole, na przykład mogą być wykończone kloszami z tworzywa. Mogą też posiadać geometryczny klosz z giętego drutu. Dużym zainteresowaniem cieszą się też żyrandole z przezroczystymi kloszami wykonanymi ze szkła – mogą one przypominać bąbelki lub spadający deszcz.

Do wnętrz nowoczesnych świetnie pasują też lampy w stylu industrialnym, na przykład wykonane z podwieszonych pod sufitem oprawek na żarówki czy klosza w kształcie oponki, w której znajdują się dekoracyjne żarówki.

Jak widać, możliwości na aranżacje nowoczesnego salonu są bardzo różnorodne – razem z dopasowanymi stylistycznie lampami będziemy mogli uzyskać jeszcze bardziej atrakcyjny efekt.

Jeżeli szukasz nowoczesnych żyrandoli do swojego salonu, masz przed sobą wiele ciekawych propozycji. Warto sprawdzić między innymi lampy Philips, które wyróżniają się efektownymi kształtami oraz wysoką jakością wykonania. Warto także zapoznać się z ofertą włoskich producentów lamp – cieszą się one także dużym zainteresowaniem ze względu na swoje nieszablonowe projekty.

Lampy w stylu nowoczesnym można zakupić obecnie zarówno w marketach z wyposażeniem wnętrz, jak i w sklepach internetowych. Życzymy udanych zakupów!

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *