Osuszanie i ozonowanie – jak się je przeprowadza?

Osuszanie budynków

Osuszanie budynkówWnętrza budynków wymagają okresowych konserwacji, a w przypadku występowania w nich wilgoci lub przykrych zapachów, także osuszania i ozonowania. Kiedy i jak należy je przeprowadzać? Oto krótki przewodnik na ten temat.

Osuszanie – walka z wilgocią oraz zalaniami

Osuszanie wnętrz i budynków to usuwanie wilgoci zarówno z materiałów (np. tapet), jak i powierzchni ścian, podłóg i sufitów. W zależności od konkretnej sytuacji, przeprowadza się je w odmienny sposób – inaczej będzie się osuszać pomieszczenie, w którym został zalany sufit, a inaczej, gdy wilgoć pojawia się na jednej ze ścian. W miarę możliwości, osuszanie wykonywane jest bez używania wysokich temperatur, co eliminuje ryzyko uszkodzenia drewna i tynków na osuszanych powierzchniach. Sposoby osuszania dzielą się na inwazyjne i nieinwazyjne. Wśród tych drugich znajdują się:

  • absorpcja – metoda, polegająca na odebraniu wody przez suche powietrze, wytwarzane przez urządzenie ze specjalnym środkiem absorbującym;
  • kondensacja – pozbywanie się wilgoci poprzez schładzanie powietrza, do czego używany jest oziębiający parownik;
  • nagrzewanie – w zawilgoconych pomieszczeniach ustawia się nagrzewnice, które wytwarzają ciepłe, wysuszające wilgoć powietrze.

Ozonowanie – likwidacja zarazków

Ozonowanie to proces mający na celu usuwanie nieprzyjemnych zapachów z pomieszczeń oraz systemów wentylacji. Eliminuje szkodliwe dla zdrowia ludzi i zwierząt mikroorganizmy, wirusy, a także alergeny, zarodniki pleśni oraz grzyby. Pozwala na osiągnięcie sterylnego środowiska. Używany podczas tego procesu ozon pochodzi ze specjalnych generatorów. Zaletą ozonowania jest szybkie przeprowadzanie operacji – w średniej wielkości pomieszczeniu zajmuje ona zaledwie kilka minut! Można także ozonować większe przestrzenie, jednak wymaga to bardziej specjalistycznego sprzętu.

Gdzie ozonować w Szczecinie?

Jeśli mieszkasz w Szczecinie lub innej miejscowości województwa zachodniopomorskiego, a potrzebujesz osuszenia lub ozonowania pomieszczeń, warto zwrócić się z tą sprawą do firmy Nawiewniki-Wentylacja Szczecin. Posiada ona niezbędny sprzęt do przeprowadzania tych operacji w pomieszczeniach różnej wielkości, a wieloletnie doświadczenie jej pracowników jest gwarancją wykonania pracy z sukcesem. Choć siedziba firmy mieści się w Szczecinie, to oferuje ona usługi osuszania po zalaniach i ozonowania na terenie całego województwa! Zajmuje się także wypożyczaniem i serwisem urządzeń, takich jak: osuszacze powietrza, nawilżacze, wentylatory, klimatyzatory, pompy, nagrzewnice, ozonatory, mierniki i kamery termowizyjne.

Zarówno w przypadku osuszania, jak i ozonowania ważne jest, aby procedury były przeprowadzone fachowo i skutecznie. Właśnie dlatego powinieneś zaufać doświadczonej firmie!

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *