Podstawowe narzędzia ogrodnicze

sekator

sekatorBez odpowiednich narzędzi, nie jesteśmy w stanie samymi rękoma zbyt wiele zdziałać w ogrodzie.

Właśnie dlatego już od wieków, korzysta się z wielu narzędzi ogrodniczych. W obecnych czasach mają one wiele opcji i możliwości, dzięki czemu bardzo ułatwiają naszą pracę. Podstawowe narzędzia ogrodnicze, które są pomocne przy pracy w ogrodzie.

Kosiarka – najważniejsze urządzenie, które każdemu kojarzy się jako pierwsze przy pracach ogrodowych. Najbardziej użyteczne, są duże koszarki, czyli takie o sporej szerokości pola koszenia, czyli mniej więcej 60 centymetrów. Najczęściej wybierane są kosiarki spalinowe i elektryczne, łatwo się prowadzą jednakże trochę wolniej. Napęd w kosiarkach ulega często usterkom i zazwyczaj działa bez problemowo przez dwa sezony.

Podkaszarka – przydaje się wszędzie tam, gdzie nasza kosiarka nie ma dostępu. Korzystamy z niej, kiedy chcemy uzyskać efekt nienagannie wyglądającego trawnika z ładnie przyciętymi bokami. Podkaszarka umożliwia skoszenie trawy w bardzo trudnych miejscach, czyli koło ogrodzeń, kwiatów. Pamiętajmy jednak, że jeśli w dobry sposób zaprojektujemy nasz ogród (wykonywanie trawników, obrzeży, robiąc nasadzenia) możemy uniknąć potrzeby korzystania z podkaszarki. Możemy sprawić, że nasza kosiarka będzie mogła wszędzie bez problemu dojechać. Niestety używanie takich narzędzi jak podkaszarki, spowalniają znacząco całą pracę w ogrodzie.

Drabina – jest raczej oczywistym narzędziem do pracy w ogrodzie. Najlepiej jest wybrać taką, która się składa i można ją także rozłożyć w formie poziomego podestu. Drabina przydaje się, zwłaszcza kiedy np. chcemy ściąć gałęzie drzewa, do których trudno się dostać, gdyż znajdują się bardzo wysoko.

Grabie – istnieje ich wiele rodzajów. W sklepie dostaniemy grabie plastikowe i metalowe. Niektóre są przeznaczone do trawy, liści, ziemi. Powinny być lekkie, aby wygodnie i bez trudu nam się ich używało.

Szpadel – przydaje się, zwłaszcza kiedy trzeba wykopać dołek pod nasadzenia

Sekator oraz nożyce do gałęzi – ręczne narzędzia, często używane przy pracach ogrodowych.

Nożyce do żywopłotu – takie narzędzia mogą być ręczne lub spalinowe, służą do formowania krzewów. Niewygodnie jest pracować z użyciem nożyc elektrycznych, gdyż wiszący kabel może o wiele utrudnić pracę.

Artykuł przygotowany przez Bahco – narzędzia ogrodnicze.

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *