Pomocna lista wymagań i zadań dla kupujących mieszkanie

mieszkanie

mieszkanieSzukając mieszkania sugerujemy się własnymi preferencjami. Wybieramy według lokalizacji, metrażu, liczby pokoi, technologi budowy, piętra, stanu technicznego czy ceny. Ponieważ nie ma mieszkań idealnych najlepiej obejrzeć kilka ofert i zostawić te, które w największym stopniu nam odpowiadają. Decydując się na kupno należy pamiętać o kilku elementach.

Patrząc na to, że nabycie mieszkania to zazwyczaj największy wydatek w życiu i często wiąże się z zaciągnięciem kredytu, warto wybierać rozsądnie. Lokalizacja oraz metraż muszą być dostosowane do potrzeb osób kupujących. Dobry dojazd do pracy, bliskość szkół czy centrum to jedne z wielu kryteriów którymi warto się sugerować.

Na początku warto sprawdzić czy osoba, która chce sprzedać mieszkanie jest jego właścicielem. Zawsze należy zachować ostrożność, szczególnie oglądając lokale w bardzo atrakcyjnej cenie. Istnieje wiele sposobów by naciągnąć klienta. Więcej o zagrożeniach na rynku nieruchomości.

Jadąc obejrzeć mieszkanie, warto zorientować się w jakiej okolicy leży. Spacer pomoże ocenić czy daleko znajdują się sklepy, autobusy, szkoły czy place zabaw. Dodatkowo warto porozmawiać z sąsiadami. Nie można również zapomnieć o sprawdzeniu samej nieruchomości. Każda ukryta wada wpływać będzie na obniżenie ceny. W podjęciu decyzji może pomóc rzeczoznawca, który podopwie czy warto jest zakupić to mieszkanie. Jeżeli nieruchomość będzie nabywana należy ustalić termin, w jakim można się wprowadzić.

Po sprawdzeniu czy nieruchomość nie jest zadłużona oraz czy nie należy do grupy niesprzedawalnych, trzeba zapoznać się z treścią umowy. Warto przeczytać całą i poprosić o wyjaśnienie w razie ewentualnych niejasności. Umowę najlepiej podpisać w obecności notariusza. Pamiętajmy, że cena nieruchomości to nie jedyny wydatek bo płacimy również za wpis do księgi wieczystej oraz podatek.

Kupno mieszkania jest trudną decyzją, szczególnie, że ciężko jest znaleźć mieszkanie idealnie dostosowane do potrzeb nabywców. Oferty wybierać należy z rozsądkiem i ostrożnością, by znaleźć lokal z myślą o przyszłości oraz żeby nie zostać oszukanym.

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *