Pomysł na złotą mozaikę

Mozaika złota w łazience

Mozaika złota w łazienceW sklepach z materiałami budowlanymi jest dostępnych wiele mozaik szklanych w różnych kolorach. Jedną z ciekawszych jest mozaika złota. Często pojawia się bowiem pytanie – do czego można ją wykorzystać? Trudno jest wyobrazić sobie złoto w toalecie, łazience czy kuchni. Ten kolor wydaje się zupełnie nie przystawać do naszych mieszkań, a mimo to złota mozaika pojawia się w coraz większej liczbie domów.

Złota łazienka

Mozaika w kolorze złotym zupełnie nie nadaje się do wykładania nią całych pomieszczeń. Złote ściany czy podłogi mogą stać się przytłaczającymi. Nie oznacza to jednak, że nie można z niej skorzystać w niewielkim pomieszczeniu jakim jest łazienka czy toaleta. Delikatna mozaika w kolorze złotym doskonale prezentuje się jako dodatek do innych materiałów wykończeniowych. Można stworzyć z niej niezwykłą ramę lustra, wyznaczyć część łazienki np. mokrą i złotymi płytkami otoczyć umywalkę, prysznic czy wannę.

Złota mozaika w kuchni

Podobne zastosowanie może mieć złota mozaika w kuchni. Pięknie wgląda złote wykończenie jasnych, pastelowych płytek lub obudowana mozaiką ściana nad blatem roboczym lub stołem. Za pomocą mozaiki w złotym kolorze można podzielić pomieszczenie na kilka części. Może być ona również wykorzystana do obudowania blatów kuchennych. Tak wykończone meble prezentują się bardzo ładnie i niepowtarzalnie.

Złoto w sypialni

Mozaika w kolorze złotym doskonale prezentuje się nie tylko w łazience czy kuchni, ale również w innych pomieszczeniach domowych. Można ją wykorzystać np. do dekoracji w sypialni lub salonie. Delikatny połysk sprawi, że pomieszczenie będzie wydawało się znacznie większe i jaśniejsze aniżeli jest w rzeczywistości. To także idealny materiał na ramy do luster i obrazów. Drobne elementy można nakleić na ramę lub na ścianę wokół wiszącego lustra. Ciekawą opcją dekoracyjną może być również połączenie przedmiotów pokrytych taką mozaiką z meblami oraz innymi dekoracjami w kolorze czarnym, białym lub w ciemnych odcieniach różu bądź fioletu. Takie połączenia kolorystyczne pozwalają stworzyć pomieszczenia w bardzo modnym stylu glamour.

Złota mozaika szklana to bardzo ciekawy materiał dekoracyjny. Korzystając z niej można stworzyć pomieszczenia o wyglądzie bardzo eleganckim i luksusowym. Decydując się na zakup mozaiki do swojego domu warto zastanowić się nad wykorzystaniem drobnych płytek o złotej barwie. Być może to właśnie one zamienią zwyczajne mieszkanie w piękny pałac.

Artykuł przygotowany przez sklep internetowy top-mozaika.pl oferujący złote mozaiki szklane.

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *