Pomysły na meble i dekoracje z palet drewnianych

palety drewniane

palety drewnianePalety drewniane są używane głównie do przenoszenia, transportu i składowania towarów. Można jednak wykorzystać je także jako pomysłowy materiał do zrobienia mebli oraz dekoracji do domu czy ogrodu. Poznaj ciekawe pomysły na oryginalne zaaranżowanie swojego wnętrza.

 

Palety drewniane – zastosowanie

Paleta to podniesiona platforma, przeznaczona do transportu i składowania towarów. Palety stosuje się zazwyczaj jako sztywne podłoże w magazynach i halach. Najczęściej podnosi się je natomiast przy pomocy wózków widłowych. Ten typ opakowań doskonale sprawdza się w różnego rodzaju sklepach, magazynach czy zakładach przemysłowych. Można stosować je w przypadku różnorodnych produktów. Typowa tzw. europaleta (EUR) ma wymiary 1200x800x144 mm i może być obciążona od 1000 kg do 1500 kg.

Zawsze można zamówić palety drewniane o niestandardowych rozmiarach bezpośrednio od producenta. Na przykład firma PAKO-BUD oferuje swoim klientom możliwość zrobienia palet na specjalne zamówienie.

 

Zalety palet drewnianych:

  • solidność,
  • wytrzymałość,
  • ekologiczny materiał,
  • wiele zastosowań,
  • odporność na uszkodzenia,
  • małe koszty,
  • posiadają walor estetyczny.

Meble z palet drewnianych – modne i funkcjonalne

 

Łóżko z palet drewnianych

Do wykonania łóżka będziemy potrzebować od 3 do 9 palet drewnianych, w zależności od tego, jakiej wielkości łóżko chcemy zrobić. Przed zabraniem się do prac pamiętajmy, aby kupić grunt do drewna i farbę do drewna, a także wałek lub pędzel do malowania. Nasze łóżko z palet będzie potrzebowało także odpowiedniego materaca – dlatego wcześniej zastanówmy się nad jego wymiarami.

Z palet wykonuje się podest pod materac. Na początku należy wyrównać ich powierzchnię papierem ściernym lub szlifierką. Następnie powinniśmy zagruntować palety (ta czynność pozwoli zachować trwałość farby) oraz pomalować na dowolny kolor, pasujący do naszego wnętrza. Ostatnio bardzo modny jest biały kolor, który odzwierciedla skandynawski styl.

Kiedy farba wyschnie, palety układa się na kształt podestu – jedna obok drugiej (można ułożyć je w jednej lub dwóch warstwach). Na gotową konstrukcję wystarczy tylko położyć materac i cieszyć się oryginalnym meblem.

 

Wieszak na ubrania i buty z palet

Paleta przymocowana do ściany to świetny pomysł na zrobienie z niej wieszaka na ubrania. Zagruntowana i pomalowana na dowolne kolory będzie pięknie prezentowała się w przedpokoju. Wystarczy dokupić uchwyty i wieszaki, a oryginalny mebel będzie zdobił nasz dom.

 

Palety drewniane w ogrodzie

Palety drewniane świetnie sprawdzą się jako siedziska i stoliki ogrodowe. Wystarczy je zagruntować, pomalować i połączyć w dowolne konstrukcje. Na ogrodowe ławki można położyć koce lub poduszki – będą wówczas bardzo wygodne i estetyczne. Palety mogą pełnić także funkcję stojaków na kwiaty lub być podporą dla pnących się roślin. Pomysłów jest wiele, więc do dzieła!

Palety drewniane to świetny materiał nie tylko do użytku w sklepach i magazynach. Poddane obróbce mogą efektownie prezentować się w naszym domu. Meble oraz dekoracje drewniane nadadzą naszym wnętrzom niepowtarzalnego stylu oraz stworzą wyjątkowy klimat.

Więcej informacji na temat palet drewnianych znajdziemy na stronie producenta firmy pakobud.com.pl.

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *