Praca operatora koparko ładowarki

Koparko ładowarka

Koparko ładowarkaNiejednokrotnie można spotkać się z opiniami, że praca za biurkiem niszczy kręgosłup, a większość stanowisk zza biurka niczego ciekawego nie wnoszą. Jedyną zaletą jest pozorna wygoda, która odbija się na zdrowiu pracownika. Chcąc zarobić konkretne pieniądze, jako pracownik najniższego szczebla prac biurowych nie możemy pozwolić sobie na wiele. Jeżeli planujemy zakup mieszkania bądź dorobienia do emerytury to możemy od razu zapomnieć o takiej możliwości.

W opozycji do tak niepocieszającej wizji przyszłości zostają prace budowlane w tym np. operator koparko ładowarki. Praca będąca głównie związaną z pracami odkrywkowymi np. trasy kablowe bądź instalacje sanitarne. Stojąca w opozycji do pracy biurowej może przynieść o wiele większe zarobki. Wymaga oczywiście zaangażowania i ogólnej sprawności fizycznej, jak i zdobycia odpowiednich uprawnień.

Do tego, by zostać operatorem koparko spycharki, należy przejść kurs kończący się egzaminem na uprawnienia do odpowiedniej klasy obsługiwanych koparek, wśród nich wyszczególnić możemy koparki jednonaczyniowe, wielozadaniowe nośniki, równiarki i koparko-ładowarki. Kurs przewiduje zajęcia teoretyczne, jak i zajęcia praktyczne z obsługi konkretnych funkcji sprzętu budowlanego. Inwestycja w kurs na operatora koparko ładowarki wraz z egzaminem nie przekracza 2000 zł brutto.

Cena nie powinna stanowić bariery finansowej

Jeżeli zdecydujemy się na pracę jako operator maszyny budowlanej, to w zależności od klasy posiadanych uprawnień możemy liczyć na zarobki sięgające od 2000 zł do nawet 4000 zł brutto. Doświadczeni operatorzy zarabiają o wiele większą sumę pieniędzy sięgającą nawet do 7 tysięcy zł brutto miesięcznie.

Zdecydowanie się na pracę jako operator koparko ładowarki związane jest z podjęciem kursu kończącego się egzaminem. O ile lubimy pracę na budowie, jest to bardzo przyjemna część pracy, gdzie większość czasu spędzamy jednak w pozycji siedzącej przy obsłudze łopaty, przenoszeniu, bądź odkopywaniu konkretnych materiałów. Pracownik taki musi charakteryzować się wytrzymałością psychiczną związaną z pracą na budowie, precyzją przy poruszanym pojeździe jak i obsługiwanych łopatach. Nie wolno zapomnieć o ostrożności, szczególnie przy odkopywaniu instalacji elektrycznych.

Operator koparko ładowarki to ciekawa propozycja dla wielu ludzi, a rynek pracy ciągle poszukuje nowych chętnych na to stanowisko.

Artykuł przygotowany przez Akademia Efect oferującą kurs na operatora koparko ładowarki.

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *