Jakie produkty skutecznie ochronią pomieszczenia przed nagrzewaniem jednocześnie dekorując nasze okna?

plisyPrzy słonecznej pogodzie pomieszczenia często niepotrzebnie się nagrzewają. Aby temu zapobiec wystarczy wyposażyć okna w plisy lub rolety, które regulują dopływ promieni słonecznych do wnętrza. Odpowiednio dobrane produkty z tej kategorii staną się równocześnie oryginalną dekoracją okien.

W ofercie wielu sklepów znaleźć można szeroką gamę funkcjonalnych produktów służących do regulacji ilości światła słonecznego wpadającego do pomieszczeń. Są to między innymi plisy do domu i do biura, żaluzje poziome i pionowe oraz rolety na dzień i na noc. Hitem ostatnich lat stały się plisy okienne, które od tradycyjnych żaluzji odróżniają się drobniejszą konstrukcją oraz różnorodnością zastosowań. Wyglądają nowocześnie i innowacyjnie, przez co nadają wnętrzom unikatowego charakteru.

Firma Sunlux oferuje na przykład dwa warianty plis do biura i mieszkań. Linia Basic to wariant bardzo korzystny cenowo. Plisy Basic zbudowane są z dwóch ruchomych szyn obsługiwanych za pomocą rączek. Każdy klient może wybrać kolor tkaniny, z której wykonane będą plisy (94 do wyboru), a także kolor systemu mocowania (biały lub szary). Linia Premium jest wariantem droższym, ale dającym jeszcze większe możliwości wyboru. Są to plisy dostępne w 330 kolorach tkanin i czterech kolorach systemu – białym, srebrnym, czarnym i mosiężnym. Plisy Premium wykonywane są na systemie Cosiflor umożliwiającym szeroki wybór pod względem modeli i możliwości montażu.

Firma Sunlux oferuje swoim klientom także bardziej indywidualne i innowacyjne rozwiązanie: fotoplisy. Są to plisy zadrukowane w wybrany przez klienta sposób. Mogą się one idealnie sprawdzić jako forma reklamowych plis do biura. Oprócz klasycznych plis okiennych do wyboru są także plisy przeznaczone do montażu na oknach dachowych, zarówno z prowadnicami i górną blendą lub bez prowadnic – sprawdzą się one na przykład w takich pomieszczeniach, których okna mają nietypowe wymiary i kształty.

Najpopularniejszą ochroną przeciwsłoneczną stosowaną zarówno w biurach, jak i w pomieszczeniach mieszkalnych stanowią jednak klasyczne rolety na dzień i na noc. Ta kombinacja przezroczystych i zaciemniających pasów znajdujących się na dwóch równolegle wiszących warstwach tkaniny umożliwia regulowanie dopływu światła w zależności od pory dnia i indywidualnego zapotrzebowania. Tego rodzaju rolety można montować przed lub we wnęce okiennej a także na ścianie lub na suficie.

Rolety na dzień i na noc są dostępne w ofercie firmy Sunlux w ponad 80 kolorach. Do wyboru są rolety w kasecie, bez kasety, z profilem montażowym oraz w optyce stali szlachetnej z dobranym kolorystycznie koralikiem metalowym. Każdy klient może zatem dowolnie dobrać elementy rolet tak, aby pasowały do każdego wnętrza. Rolety na dzień i na noc są niezwykle funkcjonalne – umożliwiają regulowanie dopływu światła do pomieszczeń w zależności od indywidualnych potrzeb i pory dnia.

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *