Projektowanie wnętrz, aranżacje – dobierz swój styl!

W dobie XXI wieku chcemy, aby nasze wnętrza prezentowały się idealnie, przyciągając wzrok. Nasze domy mają sprostać naszym oczekiwaniom w każdym pomieszczeniu– od sypialni, poprzez kuchnie, łazienkę, salon, a kończąc na przedpokoju.

Dziś urządzamy jednak nie tylko domy rezydencje, czy mieszkania, ale i zakładane przez nas firmy, czy przedsiębiorstwa. Tu mamy na myśli przede wszystkim: hotele, restauracje, kawiarnie, sklepy, gabinety medyczne, czy różnego rodzaju biura. A o czym musimy pamiętać aranżując nasze wnętrza? Kolory ścian, fasony mebli, wielkość wykładzin, ilość dodatków, to tylko niektóre z czynników. Pamiętaj! Urządzając nasze wnętrze miejmy na uwadze, że musi ono podobać się zarówno nam, jak i odwiedzającym nas znajomym. Musimy iść także z duchem czasu i zawsze lekko zahaczać o popularne trendy. Dlatego poniżej przedstawiamy najważniejsze hity ostatnich sezonów.

Po pierwsze zielone ściany – np. w połączeniu z żółtymi dodatkami sprawiają, że Twój salon zawsze będzie prezentował się lekko i świeżo. Ponadto jasny kolor gwarantuje dodatkowe światło!

Po drugie drewniana dekoracja ścian – najlepiej by były nie wielkie, odrobina drewna sprawia, że wnętrze staje się bardziej przytulne.

Po trzecie drewniane podłogi –  taka podłoga pasuje do każdego wnętrza, z kolei rodzaj i kolor drewna na podłodze powinien być idealnie dobrany pod kolorystykę ścian i mebli.

Po czwarte lekkie zasłony – zapewniają Twoim wnętrzom nie tylko świeżość, lekkość, oraz gwarantują… więcej miejsca!

Po piąte kuchnia – to dla nas głównie miejsce potrzebne do przygotowania posiłków, w większych kuchniach możemy zjeść całą rodziną przygotowane przez nas posiłki. Jeśli chodzi o kuchnie, to meble powinny być dopasowane pod sprzęty AGD. Od kilkunastu lat modne są meble z tzw. połyskiem, delikatnie lakierowane. Kuchnie często nazywamy sercem naszego domu, gdzie gromadzi się cała rodzina. Pomimo, iż zazwyczaj jest to najczęściej używane pomieszczenie naszego domu, to często bez problemu decydujemy się na jasne umeblowanie.

Po szóste łazienka – powinien to być zarówno komfort, jak i elegancja – łazienka powinna cechować się śmiałą kolorystyką, płytkami ceramicznymi, oraz elementami drewnianymi. Trzeba przyznać, że w przypadku łazienki ciepłe i dobrze dobrane kolory zapewnią w niej pełen komfort.

 

Źródło:
http://martaczerkies.pl/ – Marta Czerkies, projektowanie wnętrz

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *