Sprawdzone pomysły na ekskluzywny salon

pokój

pokójEkskluzywny salon nie jedno ma imię i można w nim zaadaptować różnorodne meble pokojowe. Ponadto można go urządzić zarówno w klimacie retro, jak i nowoczesnym. Coraz większą popularnością cieszy się również eklektyczny wystrój wnętrz, gdzie mamy pełne pole do popisu w zakresie łączenia elementów stylu skandynawskiego z rustykalnym, czy nowoczesnego z ludwikowskim bądź angielskim. Takie nietypowe połączenia są obecnie w modzie, dzięki czemu można stworzyć naprawdę niepowtarzalne i ekskluzywne wnętrze. Zatem, jakie pomysły na ekskluzywny salon dobrze się sprawdzą?

Ekskluzywny salon – miejsce, w którym przyjmujemy gości i spędzamy rodzinne popołudnia

Salon z miejsca stricte reprezentacyjnego zaczął ewoluować w stronę pokoju dziennego, w którym spotykają się domownicy, by wspólnie spędzić czas. Takie wykorzystanie salonu determinuje sposób aranżacji wnętrz i wykorzystanie modnych obecnie kuchni otwartych na salon. Połączenie tych dwóch pomieszczeń w jedno i przedzielenie ich wyspą kuchenną, sprawia, że zyskuje bardziej uniwersalny i mniej formalny charakter. W tym przypadku meble pokojowe można dobrać na zasadzie dopełnienia eleganckiej kuchni. Przy wyborze dębowych mebli kuchennych, można zdecydować się na meble pokojowe również wykonane z litego drewna, tworząc ekskluzywne wnętrze w stylu rustykalnym. Dobierając egzotyczne dodatki do salonu, takie jak bambusowe meble, można z kolei stworzyć eklektyczne wnętrze o kolonialnym charakterze. Z kolei wybierając połyskujące meble na wymiar do kuchni, salon można urządzić wybierając połączenie jasnych gatunków drewna i laminowanych dodatków, takich jak podświetlane szafki rtv.

Ekskluzywny salon w minimalistycznym wydaniu

Wytworne wnętrze nie musi być wcale pełne złoceń i kamiennych dodatków. Można postawić na nowoczesny minimalizm, który czyni salon ekskluzywnym. Zatem podłogi można wykończyć połyskującym gresem, a ściany pomalować na chłodny, skandynawski odcień szarości. Nowoczesne meble pokojowe do takiego salonu to przede wszystkim geometryczne narożniki z metalowymi elementami, a także modułowe rozsuwane stoliki z płyty mdf pokrytej laminatem. W takim wnętrzu doskonale sprawdzi się kolorystyka black and white nowoczesnych mebli, która sama w sobie tworzy klimat ponadczasowej elegancji.

Nowojorski salon w stylu manhattańskiego loftu

Przeszklenia i jasne barwy są synonimem nowoczesnego luksusu w stylu nowojorskich loftów. Z dużymi dekoracyjnymi lustrami na ścianach doskonale komponują się nowoczesne meble z korpusem z drewna i akrylowymi frontami, które doskonale odbijają wnętrze, podobnie jak lustra, a także dodatkowo rozświetlają salon. Tu można pokusić się o stylizowane dodatki w postaci przeszklonych witryn z fornirowanymi frontami i ledowym podświetleniem, które są świetnym przykładem połączenia tradycji z nowoczesnością oraz doskonale pasują do zestawów szafek rtv, które również mienią się różnobarwnym światłem. Nie może tu zabraknąć również tapicerowanych welurem wypoczynkowych mebli pokojowych, stylizowanych na art deco. Wszystko razem tworzy blichtr, a wnętrze niezależnie od metrażu sprawia wrażenie przestronnego, dzięki efektom świetlnym.

Postmodernistyczny salon dla poszukujących przestrzeni

Zgodnie z wieloma filozofiami nowoczesny salon nie powinien być przeładowany dodatkami, aby sprzyjał relaksowi i wyłączeniu się z codziennych trosk. W takim wnętrzu meble stanowią pojedyncze akcenty, a dekoracje stanowią minimum, według zasady mniej znaczy więcej. Modne meble pokojowe mogą być zatem wykonane z PCV i metalu, nawiązujące do projektów słynnego duńskiego projektanta Vernera Pantona. Mogą być połączone z lakierowanymi, modnymi meblami, tworząc dopełniające się połączenie. Tu dużą rolę odgrywają nowe technologie. Zatem w takim ekskluzywnym salonie nie może zabraknąć dużych telewizorów, a także nowoczesnych szafek rtv.

Modne meble pokojowe można łączyć ze sobą, tworząc dopełniające się bądź kontrastujące połączenia, które prezentują się elegancko. Dają niezliczone możliwości aranżacyjne wystroju w minimalistycznym lub pałacowym klimacie.

Artykuł przygotowany przez firmę Lupus produkującą wysokiej jakości meble pokojowe.

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *