Stylowe i ciepłe – ekskluzywne okna dla najbardziej wymagających

okno

oknoGdy mówimy o oknach ekskluzywnych, chyba każdy z nas ma nieco inne wyobrażenie na ich temat. W powszechnym rozumieniu łączy je jedno – wysoka cena. Jednak okien tego rodzaju wcale nie powinniśmy od razu odrzucać. Kiedy warto zdecydować się na ekskluzywne okna do domu jednorodzinnego?

Zacznijmy od tego, czym są ekskluzywne okna. Dzisiaj pod tym właśnie terminem kryją się przede wszystkim okna drewniane oraz okna drewniano-aluminiowe. W przeszłości okna drewniane były jedynym wyborem. Jednak ze względu na ograniczenia produkcyjne były one najczęściej mało szczelne, trudne w otwieraniu i zamykaniu, a także wymagały regularnego malowania, aby chronić je przed czynnikami zewnętrznymi. Jednak współczesne okna drewniane to już całkowicie inny produkt.

Gdy poszukujemy okien wyróżniających się atrakcyjnym wyglądem, ciepłych, a przy tym trwałych, współczesne okna drewniane to bardzo dobra propozycja. Najczęściej produkowane są z drewna dębowego lub z gatunków drewna egzotycznego, na przykład meranti. Okna tego rodzaju wyposażane są na ogół w pakiet dwóch lub trzech szyb. Mogą mieć również komponenty antywłamaniowe. Ze względu na zastosowanie specjalnych metod wykończeniowych – impregnacji ciśnieniowej i innych specyfików – są wysoce odporne na czynniki zewnętrzne takie jak deszcz, śnieg, niskie i wysokie temperatury.

Bardziej zaawansowanym produktem są okna drewniano-aluminiowe. Takie ekskluzywne okna wyróżniają się specjalną konstrukcją i łączą w sobie zalety okien drewnianych i aluminiowych. Od środka okna te są wykończone drewnem, natomiast z zewnątrz pokryte są aluminium. Wybrane modele posiadają też wkładki z polistyrenu poprawiające ich właściwości termoizolacyjne. Taka budowa powoduje, że są to okna jednocześnie bardzo ciepłe, a przy tym nie wymagają konserwacji jak okna drewniane. Aluminium jest odporne na czynniki pogodowe, nie koroduje, więc okna tego rodzaju mogą służyć na długie lata.

Za okna drewniane i drewniano-aluminiowe nie zapłacimy mało, ale warto traktować jej jako formę inwestycji – z nimi zaoszczędzimy na ogrzewaniu!

Artykuł przygotowany przez firmę Internorm oferującą ekskluzywne okna.

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *