Systemy multimedialne w naszym domu

inteligentny budynek

inteligentny budynekJeszcze do niedawna domowa sala kinowa większości z nas kojarzyła się z wyposażeniem luksusowych willi w amerykańskim Hollywood, gdzie przy wykorzystaniu klasycznego projektora odtwarzane były taśmy z kinową wersją filmów. W dzisiejszych czasach, w dobie olbrzymiego rozwoju nowatorskich technologii, stworzenie nowoczesnego systemu multimedialnego stało się standardem, z którego korzysta wciąż rosnąca grupa społeczeństwa. Domowe kino stało się dziś nie tylko jedną z atrakcyjniejszych form rozrywki, ale również miejscem spotkań oraz spędzania wspólnie czasu z członkami rodziny bądź grupą znajomych.

Współczesne kino domowe to system multimedialny, w którego skład wchodzi komplet urządzeń audio oraz wideo, i których parametry idealnie zostały dopasowane do właściwości pomieszczenia w jakim znalazły zastosowanie. Dzięki odpowiedniemu rozmieszczeniu systemów nagłaśniających, wykorzystaniu wysokiej klasy urządzeń wideo, a nawet odpowiedniej aranżacji wnętrza, bez problemu można stworzyć klimat oraz atmosferę prawdziwego kina i bez konieczności opuszczania mieszkania zafundować sobie prawdziwą ucztę kinomana.

Kino domowe można stworzyć w każdym pomieszczeniu mieszkania. W większości przypadków system multimedialny zostaje zainstalowany w salonie bądź pomieszczeniu, w którym spędzamy najwięcej czasu. Tego rodzaju wybór pomieszczenia nie zawsze jest optymalnym rozwiązaniem i przynosi dość duże ograniczenia. Aby uzyskać zbliżoną atmosferę do prawdziwej sali kinowej, na pomieszczenie w którym oddawać będziemy się seansom filmowym, chociażby ze względu na dźwięk, warto wybrać najbardziej zaciemnione i tłumiące hałas. Zamiast instalować systemy kina domowego w salonie można zastanowić się nad jego lokalizacją na poddaszu, w garażu, a nawet w pomieszczeniu piwnicznym. Walorem wyboru takiego rodzaju lokalizacji jest również ograniczony dostęp promieni słonecznych, co podczas oglądania filmu dodaje specyficznego charakteru kameralnej sali kinowej.

Dostępne na rynku zestawy multimedialne gwarantują bardzo wysoką jakość odbioru zarówno audio jak i wideo, co sprawia, że podczas seansu w domowym kinie możemy liczyć na bardziej wyraziste doznania. Zaletą dobrej klasy kina domowego jest możliwość wyświetlania filmów w systemie Bluray, DVD, z komputera, konsoli a nawet z telewizji naziemnej, kablowej bądź satelitarnej.

Coraz więcej osób już na etapie tworzeniu planu architektonicznego nowo budowanego domu uwzględnia wyodrębnienie pomieszczenia, w którym zastosowanie znajdą nowoczesne systemy multimedialne, i które pełnić będzie rolę domowej sali kinowej. To jedynie potwierdza coraz większe zainteresowanie stworzeniem z prawdziwego zdarzenia centrum rozrywki w zaciszu domowym. Nowoczesne systemy multimedialne ułatwiają dyskretny montaż instalacji, którą spokojnie można ukryć w zabudowie ściany bądź w suficie, a która pojawia się dopiero z chwilą naciśnięcia jednego z przycisków pilota.

Systemy multimedialne nie ograniczają się jedynie do stworzenia kina domowego. Miłośnicy dobrej muzyki mają również do wyboru ofertę nagłośnienia domowego w formie systemu multiroom. Jego zadaniem jest zagwarantowanie dawki muzyki o bardzo dobrej jakości dźwiękowej w każdym pomieszczeniu mieszkania, bez konieczności rozmieszczania w ich wnętrzach dodatkowego sprzętu audio. Centrala jednostka dyskretnie zainstalowana w jednym z pomieszczeń gwarantuje możliwość odbioru audio w całym mieszkaniu. Zastosowanie tego rodzaju sytemu nagłośnienia sprawia, że każdy pokój może bez problemu stać się odrębną dla innych pokoi strefą dźwięku.

Instalacją kina domowego, systemu multiroom czy innych systemów inteligentnego budynku zajmuje się Magia Dźwięku.

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *