Urządzasz kuchnię? Te sprzęty muszą się tam znaleźć

kuchnia

kuchniaUrządzanie kuchni to niesamowicie trudne zadanie – musimy pomyśleć o wielu aspektach, nie tylko przyjaznym wystroju, ale przede wszystkim o praktyczności.

Dlatego obok wygodnego blatu, nowoczesnego piekarnika i kuchenki oraz lodówki i zestawu sanitarnego, musimy pomyśleć także o sprzęcie, z którego będziemy korzystać. Jeśli jesteście osobami gotującymi, bez tych urządzeń z pewnością nie wyobrażacie sobie dobrze działającej kuchni.

Blenery

Blendery to urządzenia stworzone dla tych, którzy kochają kuchenne eksperymenty, ale także dbają o własny czas. Blendery jak żadne inne urządzenia pomogą nam przyrządzić szybki koktajl czy sos, by jak najszybciej zjeść i rzucić się w wir pracy. Przed wyborem odpowiedniego sprzętu zastanówcie się jednak, do czego ma Wam służyć. Jeśli to tylko idealne urządzenie do przygotowywania szybkich i zdrowych napojów, wystarczy Wam niewielki blender butelkowy. Jeśli jednak pragniecie przygotowywać tam także sosy czy zupy, blender kielichowy będzie odpowiedni.

Roboty kuchenne

Dla tych, którzy nie wyobrażają sobie, że kuchnia może służyć tylko do odgrzewania posiłków, koniecznym urządzeniem będzie oczywiście robot kuchenny. Zadajcie sobie jednak pytanie, czy potrzeba wam profesjonalnego sprzętu, czy raczej podstawowego. Roboty kuchenne dzielą się na wiele typów, a te najlepsze mogą kosztować nawet ponad sześć tysięcy. Z takim urządzeniem przygotowywanie ciast będzie niezwykle proste, jednak niekoniecznie musicie potrzebować aż tak wysokiej klasy. Warto jednak wybrać robota, który ma w sobie kilka ciekawych funkcji, na przykład blendowanie i mielenie. Przecież roboty kuchenne mają nam jak najbardziej ułatwiać pracę.

Wyciskarki do soków

Zapomnijcie o sokowirówkach – wyciskarki do soków to zupełnie inna jakość przygotowywanych soków. Jeśli uwielbiacie naturalne, świeżo przygotowane soki, dobra wyciskarka powinna być Waszym pierwszym zakupem do nowej kuchni. Najlepszym wyborem będzie z pewnością wyciskarka wolnoobrotowa, gdyż to właśnie ona przygotowuje soki w sposób najmniej inwazyjny dla witamin znajdujących się w owocach.

Ekspresy do kawy

To już nie konieczność, ale przyjemność dla tych, którzy zawsze zaczynają dzień od filiżanki kawy. Espresso przygotowane w ekspresie nie może równać się z niczym innym. Właśnie dlatego warto zainwestować w ekspres ciśnieniowy kolbowy, nawet z jedną grupą.

Artykuł przygotowany przez sklep Puregreen oferujący roboty kuchenne i inne wyposażenie kuchni.

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *