Videodomofon zwiększy poczucie bezpieczeństwa Twoje oraz bliskich – i wszystko pod kontrolą!

videodomofon

videodomofonNiezależnie od tego czy mieszkamy sami, czy też z rodzina, powinniśmy czuć się bezpiecznie. Poczucie bezpieczeństwa to nie tylko cztery ściany i zamek w drzwiach. Bezpieczeństwo gwarantuje nam możliwość wpływania na przebieg wydarzeń albo przynajmniej możliwość skontrolowania osób zamierzających przekroczyć próg naszego domu. Takie możliwości poniekąd stwarzają nam domofony, sek w tym, że choć słyszymy głos, nie widzimy twarzy potencjalnego gościa. A gdyby tak zainstalować domofon zaopatrzony w kamerę? Poznajcie zalety wideodomofonu.

Czym jest i do czego służy domofon?

Urządzenie elektryczne pozwalające komunikować się na małe odległości bez użycia centrali to domofon. Dzięki zamontowanej na zewnątrz kasecie bramowej i zainstalowanej wewnątrz budynku słuchawce (unifonowi) możliwa jest kontrola osób wchodzących na posesję lub osiedle. Urządzenia tego typu znajdują zastosowanie w domach, mieszkaniach i budynkach do identyfikacji osób wchodzących i otwierania drzwi zdalnie. Dzięki unowocześnieniu takiego domofonu możemy nie tylko rozmawiać z potencjalnymi gośćmi, ale też widzieć ich przez kamerę. Taka funkcje posiadają wideomonitory.

Rodzaje domofonów

Wśród rodzajów dostępnych domofonów wyróżnia się:

– bramofon – łączący bramę wejściowa z lokalami. Zwykle stosowany jest on w domach jednorodzinnych lub w blokach, a także w budynkach przemysłowych,
– domofon analogowy – zainstalowana na bramie wejściowej kaseta jest wyposażona w wizytówki i przyciski właściwe lokalom w budynku. Ten domofon składa się z kasety bramowej wyposażonej w głośnik oraz unifonu w postaci słuchawki,
– domofon cyfrowy – to urządzenie posiadające mikroprocesor. Kaseta bramowa posiada cyfrowa klawiaturę z możliwością wybrania numeru określonego lokalu lub kodu, który pozwoli odblokować bramę. Prosta instalacja i dodatkowe funkcje przemawiają na korzyść domofonu cyfrowego,
– wideodomofon (wideomonitor) – odmiana domofonu wyposażona w kamerę, która instalowana jest w kasecie bramowej. Unifony posiadaj mały, kolorowy wyświetlacz LCD, dzięki któremu można obserwować osobę, z którą rozmawiamy przez domofon.

Czasem zapominamy o tym, jak ważna kwestia w życiu jest poczucie bezpieczeństwa. Jeśli czujemy się niepewnie, wprowadza to pewien niepokój i dyskomfort. Zapobiec temu możemy decydując się na wideomonitor, czyli domofon wyposażony w kamerę, za pomocą której będziemy mogli porozmawiać z interesantem, ale również go zobaczyć w unifonie. Zainstalowanie tego typu urządzenia pozwoli nam kontrolować, kto zamierza przedostać się na nasz teren.

Jednym z produktów, który spełni nasze oczekiwania jest wideomonitor cyfrowy ACO. Jest to urządzenie głośnomówiące, posiadające szklany front i kolorowy wyświetlacz. Urządzenie jest natynkowe, a kluczowe ikony są podświetlane. Pod jednym adresem może pracować nawet kilka monitorów jednocześnie, a dzięki funkcji Office możemy aktywować automatyczne otwieranie drzwi. Za pomocą tego urządzenia możliwe jest także zautomatyzowanie urządzeń zewnętrznych takich jak rolety czy oświetlenie bez konieczności aktywnego połączenia. Wideomonitor to gwarancja bezpieczeństwa i szeroki zakres możliwości przy użyciu jednego urządzenia. Produkty tego typu znajdziesz w internetowym sklepie satsklep.pl.

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *