Wentylacja Katowice

W wentylacji mechanicznej wymiana tlenu jest niezależna od jakichkolwiek czynników atmosferycznych. Wymuszony przepływ powietrza uzyskuje się dzięki zastosowaniu jednego lub kilku wentylatorów. Wentylacja mechaniczna może mieć wiele odmian zależnych od sposobu wymiany powietrza, kierunku ruchu powietrza w stosunku do wentylowanego pomieszczenia, różnicy ciśnienia wewnątrz i na zewnątrz pomieszczenia. Możliwe jest też zmienianie parametrów powietrza wentylującego. Najprostszym rozwiązaniem jest wentylacja wywiewna polegająca na zainstalowaniu wentylatorów w kanałach wentylacyjnych. W takim systemie wentylacji powietrze dostaje się do budynku przez nieszczelności okien i drzwi lub przez nawiewniki, podobnie jak w wentylacji naturalnej. Uniezależniamy się jednak od kaprysów aury, zmniejszających skuteczność usuwania powietrza z pomieszczeń. Lepszym rozwiązaniem jest wentylacja nawiewno-wywiewna, w której zarówno doprowadzanie, jak i usuwanie powietrza jest możliwe dzięki wentylatorowi.

Zaletą wentylacji Katowice mechanicznej jest możliwość dostosowania jej wydajności do faktycznych potrzeb mieszkańców, dzięki temu można stworzyć komfortowe warunki w pomieszczeniach. Regulacja systemu wentylacji mechanicznej może odbywać się automatycznie. Montując specjalne urządzenia – rekuperatory – można odzyskiwać ciepło z usuwanego powietrza, a zatem oszczędzać zimą cenną energię. Można także zastosować filtry zatrzymujące zanieczyszczenia dostające się do budynku z zewnątrz. Docenią to z pewnością alergicy.

W efekcie przebiega koncentracja niepożądanych składników w powietrzu takich jak: dwutlenek węgla i para wodna oraz zanieczyszczeń mechanicznych- drobin i kurzu. Zbyt duże nagromadzenie wentylacja Katowice wilgoci zazwyczaj prowadzi do wkraplania się pary wodnej w pomieszczeniach powodując ich znaczne zawilgocenie. Prowadzi to do rozwoju bakterii i grzybów, wpływając niekorzystnie na warunki bytowania domowników, bardzo poważnie obniżając standard życia w tych pomieszczeniach. Może to wywołać wiele poważnych chorób. W opisanej sytuacji jednym rozsądnym rozwiązaniem ,dla którego nie ma alternatywy, jest system wentylacji wymuszonej (mechanicznej), powodując wymianę powietrza. Koszt wykonania systemu wentylacji mechanicznej jest porównywalny z kosztami budowy zbędnych wówczas kominów i kanałów wentylacjigrawitacyjnej. wentylacja Katowice mechaniczna z rekuperacją jest rozwiązaniem kompleksowym. Pozwala nie tylko na dostarczenie odpowiedniej ilości świeżego powietrza ,ale także na odzysk ciepła czyli na mniejsze koszty ogrzewania domu ( OSZCZĘDNOŚCI !!! ). Profesjonalnie zaprojektowana oraz dokładnie, pomysłowo i estetycznie wykonana instalacja nawiewno- wywiewna zapewnia pełen komfort życia oraz jest gwarantem prawidłowego rozwoju życia mieszkańców. Jeszcze lepsze efekty wentylacji mechanicznej można uzyskać montując tak zwany GWC czyli Gruntowy Wymiennik Ciepła.

W trosce o Państwa komfort i samopoczucie wentylacja Katowice pragniemy nadmienić, że każdy świeżo wybudowany dom powinien dostarczać jego użytkownikom dostarczającą ilość świeżego powietrza. Człowiek do prawidłowego funkcjonowania potrzebuje 20 m3 świeżego powietrza (na godzinę). Wprowadzenie stosowanych obecnie energooszczędnych rozwiązań do budownictwa zaowocowało dramatycznym pogorszeniem warunków naturalnych wewnątrz pomieszczeń. Uszczelniona stolarka całkowicie wentylacja eliminuje dotychczas stosowany sposób wentylacji budynków.

Rekomendowane artykuły