Wybór bram wjazdowych dopasowanych do rozmiaru działki

brama wjazdowa

brama wjazdowaInwestor po zakończeniu budowy powinien zastanowić się nad rodzajem ogrodzenia, jakie zostanie postawione na działce mieszkalnej.

Rodzaj i model konkretnego płotu zależy od upodobań klienta i stylu, w jakim zbudowany jest dom. Popularne ogrodzenia kute dają wiele możliwości tworzenia nawet własnych wzorów.

Przy projektowaniu tego typu konstrukcji należy wziąć pod uwagę ciągi komunikacyjne piesze oraz podjazdy dla samochodów na terenie posesji. Muszą być to rozwiązania trwałe i dopasowane do rozmiaru działki, aby nie utrudniały późniejszego z niej korzystania. Podstawowymi elementami są furtki i bramy ogrodzeniowe.

Dopasowując je do rozmiaru działki, możemy wybrać jeden z typów sposobu otwarcia takich bram. Najczęściej wybierane jest klasyczne rozwiązanie, czyli bramy rozwierne. Nie potrzebują dużo miejsca i można zastosować je w większości obiektów. Często jest to jedyne rozwiązanie w miejscu, gdzie już taka brama istnieje, a występuje konieczność jej zmiany na nową. Wygodniejszym rozwiązaniem są bramy przesuwne. Projektując je, należy przewidzieć tor ich ruchu wzdłuż linii ogrodzenia. Na przesuwnych rolkach skrzydło porusza się w jedną ze stron. Długość przęsła zwiększona jest o element prowadzący stanowiący przeciwwagę dla bramy właściwej.

Te rozwiązania w standardowej wersji są manualne i potrzebują użycia siły do ich otwarcia. Stosując urządzenia dodatkowe, można w łatwy sposób zautomatyzować proces ich obsługi. Przy bramach skrzydłowych montowane są siłowniki. Bramy przesuwne wymagają silnika poruszającego koło zębate po listwie prowadzącej. Dodatkowo automatyka, w jaką mogą zostać wyposażone, pozwala na zaprogramowanie sposobu otwarcia i może być to radiowe lub za pomocą technologii GSM. W celu zabezpieczenia przed wypadkami montowane są fotokomórki sprawdzające przejście i zatrzymujące prace siłowników, kiedy wykryją przeszkodę. Może to być człowiek lub samochód. Po ponownym sprawdzeniu brama zostaje zamknięta. Dodatkowym sygnalizatorem rozpoczęcia pracy może być lampa zastosowana przy antenie odbiornika sygnałów radiowych.

Obecnie można również wybrać wszystkie elementy z jednej serii produktów. W ten sposób inwestor będzie posiadał bramy garażowe i ogrodzenie w tej samej stylistyce. Poprawia to wygląd obiektu, nadając spójności architektonicznej.

Autorem artykułu jest firma Bramfurt oferująca bramy rozwierne.

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *