Wybór drzwi

drzwi

drzwiWybór odpowiednich drzwi do naszego domu jest bardzo istotną decyzją. Drzwi stanowią zarówno ochronę przed mrozem, wiatrem, deszczem, śniegiem oraz przed potencjalnymi włamywaczami, którzy mogą pokusić się o włamanie do naszego domu.

Drzwi zewnętrzne do domu powinny spełniać kilka istotnych funkcji. Przede wszystkim powinny być one dobrze dopasowane. Nie mogą być za duże ani za małe. Ponadto drzwi zewnętrzne koniecznie muszą być bardzo wytrzymałe, stabilne oraz szczelne.

Drzwi z jakiego materiału?

Drzwi wytwarzane są z różnych materiałów. Najpopularniejsze materiały przeznaczone na drzwi przedstawiamy poniżej.

  • Drzwi PCW – charakteryzują się one dobrymi parametrami cieplnymi, są dość tanie i popularne, często są wykorzystywane w polskich domach. Na rynku znajdziemy bogaty wybór tego typu drzwi.
  • Drzwi drewniane – drzwi tego typu są droższe niż drzwi PCW. Posiadają one ramę oraz ościeżnicę z klejonki drewnianej. Drzwi mogą być robione z różnego rodzaju drewna, na przykład z: dębu, mahoniu, sosny. Drzwi drewniane mają świetne parametry cieplne.
  • Drzwi aluminiowe – są one najdroższe w tym zestawieniu. Ich rama oraz ościeżnica zbudowana jest z profili aluminiowych. Raczej rzadko wykorzystuje się te drzwi w domkach jednorodzinnych, częściej stosuje się je w budynkach, przeznaczonych do użytku publicznego, jednak ich zastosowanie w domach rośnie.

Drzwi antywłamaniowe

Ciekawą opcją są drzwi antywłamaniowe. Drzwi takie są konstruowane w taki sposób, żeby włamywacz nie mógł dostać się do budynku, jeżeli drzwi te są zamknięte. Drzwi antywłamaniowe charakteryzują się wzmocnionymi ościeżnicami, wzmocnionym skrzydłem i zamkiem. Elementy te muszą wytrzymać próbę ich wyłamania, wyważenia i przewiercenia.

Dobrej jakości drzwi, które mają zapobiec włamaniu powinny posiadać świetnej klasy zamek z bolcami albo ze sztabami, które są wsuwane w przynajmniej trzech kierunkach. W drzwiach tego typu często spotkamy więcej niż jeden zamek. Skrzydło powinno być zbudowane ze stalowej ramy oraz powinno być wzmocnione kratownicą z metalowych prętów. Na to nałożona powinna być stalowa blacha o grubości kilku milimetrów. Dzięki temu, drzwi są sprężyste i wytrzymałe.

Wybór drzwi do domu jest istotną decyzją i wpłynie na jego bezpieczeństwo, izolację termiczną, a także na bezpieczeństwo. pamiętajmy, żeby wybrać do domu odpowiednie, wytrzymałe drzwi, które zapewnią stosowną ochronę zarówno przed pogodą jak i przed włamywaczem.

Artykuł przygotowany przez firmę MJK Solidne Drzwi Okna oferującą drzwi antywłamaniowe.

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *