Jak wybrać stół do jadalni?

stół

stółStół w jadalni jest najważniejszym elementem jej wyposażenia – z tym stwierdzeniem chyba każdy się zgodzi. I to niezależnie od tego, czy nasza jadalnia jest oddzielnym pomieszczeniem, czy jest po prostu częścią salonu z aneksem kuchennym. Pełni on bardzo wiele funkcji i żeby w pełni odpowiadał naszym wymogom musi być idealnie dobrany pod względem wielkości i wyglądu do innych elementów, które znajdują się w pomieszczeniu.

Rola stołu w jadalni

Stół w jadalni jest czymś więcej niż nam się wydaje. Dobrze dobrany i umieszczony w odpowiednim miejscu, w wielu domach pełni funkcję głównego miejsca wszystkich rodzinnych spotkań. Pod tym stwierdzeniem rozumiemy nie tylko wspólne spożywanie posiłków, ale także wspólną zabawę i wspólne wykonywanie domowych obowiązków. Jeżeli nasza jadalnia jest częścią salonu z aneksem kuchennym, stół bardzo często pełni też funkcję elementu oddzielającego część kuchenną od części dziennej pomieszczenia. Stół jadalniany nie musi być jednak umieszczony w salonie lub w specjalnie do tego celu wyodrębnionym pomieszczeniu. Osoby, które posiadają w swoim domu lub mieszkaniu oddzielną kuchnie, bardzo często decydują się na postawienie stołu do wspólnego spożywania posiłków właśnie tam. Takie rozwiązanie zalecamy jednak stosować wyłącznie w małych mieszkaniach, które nie posiadają odpowiednio dużego salonu.

Idealny stół do jadalni

Idealny stół do jadalni to taki, który nie dość że pozwoli na wygodne spożywanie rodzinnych posiłków, to będzie mógł nam także służyć do przyjmowania zaproszonych na obiad gości. To znaczy, że musi mieć odpowiednią wielkość, i to zarówno długość, jak i szerokość. Warto także, aby stal się prawdziwą ozdobą jadalni lub salonu. W tym celu musi być wykonany z trwałego oraz estetycznie wyglądającego materiału. Najbardziej cenione i najczęściej wybierane są zdecydowanie stoły wykonane z litego drewna. W ostatnich latach prawdziwym hitem na rynku stały się indyjskie stoły kolonialne, które oprócz tego, że doskonale się prezentują w każdym wnętrzu, od razu stając się jego ozdobą, są jeszcze wyjątkowo trwałe oraz zapewniają wystarczającą powierzchnie na ugoszczenie nawet bardzo dużej liczby gości.

Jak tłumaczy nasz rozmówca, specjalista ze sklepu Ramadan, który specjalizuje się w sprzedaży indyjskich mebli kolonialnych: Wszystkie znajdujące się w naszej ofercie stoły wykonane są z najwyższej jakości litego drewna. Posiadamy stoły w różnych rozmiarach, dzięki czemu, każdy klient ma możliwość wyboru takiego, który będzie najlepiej pasował do wnętrza salonu czy jadalni. Oprócz tego mamy też duży wybór stołów rozkładanych, które najlepiej się sprawdzają w niedużych pomieszczeniach.

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *