Wykonanie przyłącza gazowego do domu jednorodzinnego

dom

domOgrzewanie gazowe to przede wszystkim bardzo wysoki komfort, ponieważ dzięki niemu można korzystać z przyjemnego ciepła praktycznie bezobsługowo. Co więcej, jest ono przyjazne dla środowiska naturalnego. Minusy to jednak dość wysoka cena tego rodzaju ogrzewania oraz konieczność wykonania specjalnego przyłącza gazowego, z czym również związane są dodatkowe formalności.
O pozwolenie na wykonanie przyłącza gazowego trzeba będzie zwrócić się do dostawcy gazu – od niego można otrzymać również wszystkie o właściwe informacje o tym, jak wykonać instalację. Konieczne jest też spełnienie warunków technicznych przyłączenia. W sytuacji, gdy nie ma się możliwości podłączenia do sieci gazowniczej, można zdecydować się na zbiornik gazowy, który będzie umieszczony przy budynku. W tym przypadku również konieczne jest podłączenie go do budynku.

Budowa przyłącza gazowego

Aby instalacja gazowa w domu była możliwa do wykonania, konieczne jest uzyskanie pozwolenia budowlanego i zlecenie wykonania projektu instalacji uprawnionemu do tego architektowi. W przypadku istniejących obecnie budynków trzeba też uzyskać opinię od Zakładu Kominiarskiego.

Do instalacji gazowych stosuje się wysokiej jakości rury twarde z miedzi lub też rury stalowe. Stosuje się też elastyczne połączenia gazowe. Przyłącza powinno się wykonać jak najkrótszą i najprostszą drogą, zachowując jednocześnie odpowiednie odległości od budynków oraz bezpiecznych odległości od innych instalacji.

Komu zlecić budowę przyłącza?

Do prowadzenia prac w tym zakresie konieczne jest skorzystanie z profesjonalnych usług eksperckich ekip, które posiadają właściwe uprawniania – samodzielne wykonanie instalacji nie jest dopuszczalne. Kompleksowe prace kosztują kilka tysięcy złotych. Jeżeli chcesz zdecydować się na wydzierżawienie zbiornika, w takim przypadku koszt instalacji gazowej w domu może być pokryty przez wykonawcę. Oczywiście, trzeba również pamiętać o tym, że jako klient należy się związać z dostawcą gazu na określony czas, niemniej jednak plusem jest brak konieczności ponoszenia początkowych kosztów w dość wysokiej sumie.

Artykuł przygotowany przez firmę AmeriGas – instalacja gazowa w domu

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *