Zalety garaży blaszanych

Garaże blaszaneGaraż to najlepsza forma na zabezpieczenie naszego pojazdu tak przed warunkami atmosferycznymi, jak i złodziejami. Dodatkowo może on spełniać funkcję schowka na narzędzia i maszyny. Tym samym jego przydatność jest oczywista. W ostatnich latach możemy zaobserwować coraz większe zainteresowanie garażami blaszanymi. Z czego to wynika?

Garaże blaszane są znakomitą alternatywą dla budynków murowanych, na które przed budową musimy uzyskać określone pozwolenia, bo w wypadku samowolnej budowli czekają na nas surowe konsekwencje finansowe. Wprawdzie przy większych powierzchownie konstrukcjach takie pozwolenia są niezbędne także przy garażach blaszanych, to przy mniejszych zezwoleń na budowę nie potrzebujemy. A podkreślmy, że większość z nas decyduje się właśnie na te mniejsze, które i tak są wystarczająco dużym schowkiem na samochód.

Największą zaletą garaży blaszanych jest niski koszt ich zakupu. Cena zależy tutaj od kilku czynników, a między innymi użytej w konstrukcji blachy, zadaszenia, drzwi i ich ogólnej wielkości. Najtańsze z nich możemy zakupić już za nieco ponad tysiąc złotych. Ich jakość pozostawia jednak wiele do życzenia. Znacznie trwalsze będą garaże wykonane z grubszej, ocynkowanej blachy. Cynk stanowi bowiem warstwę ochronną, zabezpieczając garaż przed rdzewieniem oraz działaniem niekorzystnych warunków pogodowych. Na przykładzie firmy www.garazyki.pl widzimy, że takie garaże wycenia się na ponad 2500 zł, co nie jest oczywiście ceną zastraszająco wysoką. Tym bardziej że ci, którzy decydują się na osobistą budowę garaży, sumując dobrej jakości blachę oraz koszty transportu i robocizny, nie licząc już straconego przy tym czasu, nie oszczędzą na takiej konstrukcji zbyt wiele. Inną zaletą tych stalowych konstrukcji jest łatwość ich montażu oraz możliwość przewożenia i przesuwania. W związku z tym, że nie są one zespojone z fundamentami, a jedynie stoją oparte na wylewkach lub płytach betonowych, nie ma z tym żadnego problemu.

Bazując na przykładzie wyżej wymienionej firmy, spójrzmy ma bramy garażów blaszanych, które mogą mieć kilka form. Najczęściej spotykamy w nich drzwi dwuskrzydłowe, aczkolwiek lepszym i bardziej praktycznym rozwiązaniem będą bramy uchylne. To samo tyczy się dachów. Mimo iż najbardziej popularne są dachy jednospadowe, to lepsze są garaże, gdzie zastosowano dachy dwuspadowe.

Do wad garaży blaszanych możemy zaliczyć między innymi ich lekką konstrukcję oraz brak ocieplenia, co sprawia, że temperatura wewnątrz równa jest zewnętrznej. Dlatego też warto pomyśleć choćby o prozaicznej formie jego ocieplenia, dzięki czemu unikniemy problemów z uruchomieniem swoich pojazdów w czasie zimowych mrozów. Wykorzystać do tego możemy styropian lub wełnę.

Patrząc na ogólną charakterystykę garaży blaszanych, możemy mieć pewność, że w najbliższym czasie ich popularność dalej będzie rosła. Trudno się temu dziwić, bo porównując ich cenę do jakości, na tle innych rozwiązań wyglądają one bardzo korzystnie. Dlatego też firmy takie jak garażyki.pl, zajmujące się ich produkcją, na pewno nie będą mogły narzekać na brak ofert, gdyż popularne „blaszaki” z powodzeniem będą one zastępowały garaże murowane.

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *