Zalety mebli tapicerowanych

meble tapicerowane

meble tapicerowaneChociaż logicznie rzecz ujmując, skórzana tapicerka również jest… no właśnie – tapicerką, to mówiąc „meble tapicerowane”, najczęściej mamy na myśli te obite tkaniną. Mają one liczne zalety, dzięki którym wygrywają z meblami skórzanymi na wielu polach. Stąd ich niesłabnąca popularność, jeśli chodzi o wybór wyposażenia do salonu, sypialni, a nawet przedpokoju.

Cena

Jednym z kluczowych czynników decydujących o przewadze mebli tapicerowanych nad skórzanymi jest ich cena. Niektórzy zwolennicy skór podnoszą argument, że tkaniny nie są tak wytrzymałe, współczesna technologia pozwala jednak osiągnąć na tym polu rezultaty niewiele odbiegające od tych uzyskiwanych w przypadku drogiego materiału. – Obicia z tkaniny przy odpowiedniej konserwacji spokojnie wytrzymają w niezmienionym stanie kilka, a nawet kilkanaście lat – dowiadujemy się w firmie Scarlett Meble. Jeśli z różnych powodów będziemy chcieli wymienić je na nowe (np. zwyczajnie dlatego, że stare nam się znudziły), możemy skorzystać z usług tapicera, co wyjdzie taniej niż w przypadku wymiany obicia wykonanego ze skóry, a także oczywiście zakupu nowego zestawu mebli.

Konserwacja

Wiele osób obawia się, że z tkaniny znacznie trudniej niż ze skóry usuwa się powstałe na obiciu plamy. Kluczowa jest jednak po prostu szybka reakcja i wytarcie zabrudzenia, zanim zdąży ono wchłonąć się albo wyschnąć. Często wystarczy ręcznik papierowy, ewentualnie zwilżona szmatka z niewielką ilością mydła. Silniejsze detergenty mogą zniszczyć zarówno obicie z materiału, jak i ze skóry (w przypadku której wymiana, jak już wspomnieliśmy, jest zaś znacznie bardziej kosztowna). Warto wiedzieć, że do wyboru mamy też coraz więcej tkanin plamoodpornych. Są one nieco droższe niż te standardowe, ale wciąż jeszcze tańsze niż skóra, a przy tym nie imają się ich plamy nawet z coli czy czerwonego wina.

Komfort

Kolejną ważną zaletą mebli tapicerowanych jest komfort, jaki zapewniają. Oprócz tego, że są zwyczajnie wygodne, są też bardziej przyjazne dla użytkowników niż skóra naturalna. W przeciwieństwie do niej chociażby nie nagrzewają się pod wpływem promieni słonecznych, dzięki czemu siadanie na nich nie grozi nieprzyjemnym odparzeniem. W letnie dni, kiedy chodzimy w szortach, przyjemniej też jest usiąść na miękkiej tkaninie niż niemiło lepiącej się do ciała skórze. Zastosowanie sztucznych włókien minimalizuje też ryzyko wystąpienia reakcji alergicznych u osób o wrażliwej skórze.

Szerokie możliwości

Meble tapicerowane występują wreszcie w bardzo wielu wariantach, zarówno jeśli chodzi o rodzaj (łóżka, kanapy, sofy, fotele, krzesła, pufy, leżanki…), jak i o kształt oraz oczywiście kolor czy wzór tkaniny obiciowej. Istotnie zwiększa to możliwości aranżacyjne, łatwo jest bowiem znaleźć modele pasujące do praktycznie dowolnego stylu, co nie zawsze ma miejsce w przypadku mebli skórzanych, cechujących się pewnym konkretnym rodzajem elegancji.

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *