Jak zmaksymalizować zysk z mieszkania na wynajem?

montaż płyt gipsowo-kartonowych

montaż płyt gipsowo-kartonowychWynajmowanie nieruchomości to coraz popularniejszy sposób na biznes. Wiele osób przygotowuje się do wynajmu latami gromadząc kapitał i obmyślając odpowiednią strategię.

Czasami zdarza się jednak, że zaczynamy wynajmować mieszkanie niemalże przez przypadek. Może tak się stać, gdy niespodziewanie odziedziczymy nieruchomość, której nie potrzebujemy do zaspokojenia własnych potrzeb mieszkaniowych. W tym artykule podpowiemy jak szybko podnieść zysk z wynajmu nieruchomości.

Wynajem na pokoje

Wiele zyskać można wynajmując nie całe mieszkanie, ale pojedyncze pokoje. W ten sposób nie zmieniając niczego fizycznie w nieruchomości można podnieść przychód o nawet kilkanaście procent. Takie rozwiązanie ma też taką zaletę, że prawdopodobieństwo całkowitego pustostanu jest niewielkie. Trzeba jednak zauważyć, że aby wynająć każdy pokój osobno trzeba się zazwyczaj więcej napracować.

Wygospodarowanie jeszcze jednego pokoju

Często jest tak, że jeden pokój w mieszkaniu jest zdecydowanie większy. Warto wtedy spróbować podzielić go na 2 mniejsze pomieszczenia. Aby taka zmiana była możliwa pokój powinien mieć 2 okna oraz 2 grzejniki. Warto też zadbać o to, aby pokoje miały osobne wejścia z korytarza. Wiele osób może się przestraszyć perspektywy takiego remontu. Dlatego warto wiedzieć, że ściankę działową łatwo można wykonać z płyt g-k, które montuje się do stelażu wykonanego z profili stalowych. Konstrukcję z profili stalowych można bardzo szybko zmontować, a sam remont nie wiąże się z dużym bałaganem i kosztem.

Dodatkowy pokój w kuchni

Jeśli mieszkanie planujemy remontować przed wynajęciem, to czasami można trochę zmienić aranżację przestrzeni. Aby zyskać dodatkowy pokój można przenieść kuchnię w inne miejsce np. do korytarza. Inną możliwością jest przeniesienie kuchni do dużej łazienki, a łazienkę urządzić razem z toaletą. Tutaj trzeba jednak pamiętać, że musi być zapewniony dostęp do instalacji wodno-kanalizacyjnej oraz gazowej – jeśli zamierzamy montować kuchenkę gazową.

Poradnika jak wybudować ściankę działową z płyt gipsowo-kartonowych: siniat.pl/pl-pl/centrum-wiedzy/buduj-z-nami/budowa-scianki-dzialowej-z-plyt-gipsowo-kartonowych-nida-w-16-krokach

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *