Zwalczanie chwastów w zbożach

» Napisany 12 marca 2019 przez w Ogród | 0 komentarzy

zwalczanie chwastów w zbożach

Twoje zboże zaatakowały chwasty i nie wiesz w jaki sposób je usunąć? Pamiętaj, że na wysoki wzrost twoich plonów wpływa na pewno ochrona przed chwastami. Występowanie chwastów może ograniczyć twój zbiór zboża nawet o kilkadziesiąt procent. Przeczytaj artykuł, a dowiesz się jak poradzić sobie z tym problemem.

Kiedy i od czego zacząć walkę z chwastami w zbożu?

Walkę z chwastami należy podjąć już jesienna porą, gdyż najwięcej uciążliwych chwastów to właśnie rośliny rosnące jesienią i również zimujące np. miotła zbożowa czy rumianek pospolity. Dlatego najlepiej
rozpocząć walkę z nimi jak najwcześniej, czyli podczas zabiegów jesiennych. Należy pamiętać, że chwasty, które wzeszły jesienią i przezimowały są wiosną bardziej odporne na herbicydy niż chwasty znajdujące się w takich samych fazach rozwojowych, których wschody nastąpiły jesienią. W celu zniszczenia zahartowanych chwastów wymagane jest stosowanie mieszanin herbicydowych lub użycie najwyższych z zalecanych dawek.

Chwasty i zagrożenie dla roślin uprawnych

W przypadku zachwaszczenia pól uprawnych, zboża zmuszone są do rywalizacji z chwastami o wszystkie składniki środowiskowe, które są niezbędne do ich życia. Walka toczy się o promienie słoneczne, wodę, składniki odżywcze i przestrzeń do życia. Jeśli chwasty swoim istnieniem zakłócają dostępność któregokolwiek z tych czynników, następuje zahamowanie rozwoju czy nawet obumieranie plonów.
Chwasty do swojego życia korzystają również z oprysków, które pozytywnie wpływają na rośliny uprawne np. nawożenie. Więc hodowca nie tylko dokarmia zbożem, ale też przy okazji niechciane chwasty. Innymi ważnymi skutkami wynikającymi z istnienia chwastów wśród zboża to zbyt duża wilgotność ziarna i większy stopień zanieczyszczeń.

Chwasty powodują choroby

Chwasty w zbożach przyczyniają się do rozprzestrzeniania wielu groźnych chorób np. grzybów , gdyż dla nich chwasty to odpowiedni żywiciel. Chwasty z rodziny wiechlinowatych (trawy) są żywicielami owadów szkodliwych, m.in. ploniarki zbożówki, mszyc oraz pryszczarków zbożowych. Są także żywicielami dla rdzy źdźbłowej i żółtej, mączniaka prawdziwego zbóż oraz chorób podsuszkowych.

Zwalczanie chwastów w zbożach

Duży wybór produktów pozwalających na zniszczenie niepożądanych roślin możesz znaleźć w Ciechagro.pl. Te produkty są przepustką do szybkiego i łatwego zwalczenia chwastów. Produkty CHWASTOX docierają poprzez oprysk na liście do sieci korzeń, powodując obumarcie szkodliwej rośliny, a dzięki dużemu wyborowi znajdziesz przeróżne preparaty odpowiadające danemu chwastowi, który zaatakował plony zbóż.

Zamów produkt Chwastox już dziś.

Napisz komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>