Jak działa węglowy filtr wody?

Większość osób szuka w Internecie węglowych filtrów wody do nabycia. Jednak cały problem polega na tym, że nie ma czegoś takiego jak węglowy filtr do wody sam w sobie.

Ludziom chodzi zaś nie o węglowy filtr do wody, a o filtr wody z zamontowanym wkładem węglowym, a konkretniej o obudowę wraz z wkładem węglowym, co w rezultacie tworzy filtr do wody. Przyjmijmy jednak, że interesuje nas nie sam wkład węglowy oraz osobna obudowa tylko pełny filtr do wody nazwany jako filtr węglowy. Jaki model powinniśmy wybrać i gdzie go nabyć?

Jako jedno z popularniejszych rozwiązań należy polecić węglowy filtr do wody KlarsanD czyli tak naprawdę obudowę Big Blue z odpowiednio dobranym wkładem węglowym. To bardzo często kupowane i zachwalane przez klientów filtry węglowe. Rozwiązaniem alternatywnym może tu być węglowy filtr do wody typu Atlas czyli obudowa typu Atlas z włożonym wkładem węglowym. Jeszcze innym, szczególnie polecanym rozwiązaniem są belgijskie węglowe filtry wody marki Cintropur z grupy TE. Mimo iż cena takiego filtra węglowego jest wyższa niż rozwiązania typu Atlas czy Big Blue to warto się nim zainteresować. Węglowy filtr wody Cintropur 25 TE jest wykonany zdecydowanie lepiej niż filtry do wody z Azji.

Pozostaje tylko kwestia miejsca kupna wkładu węglowego wraz z obudową. Jak zwykle mamy tutaj dwie możliwości czyli kupno w sklepie stacjonarnym lub któryś ze sklepów internetowych. Ja polecam to drugie rozwiązanie, gdyż jest z reguły tańsze i wygodniejsze. Nie chcę tu polecać lub odradzać pewnych sklepów, ale jeżeli ktokolwiek byłby zainteresowany to proszę napisać w komentarzach do publikacji.

Rekomendowane artykuły