Przydatne sprzęty domowe do każdej kuchni

kuchnia sprzęty agd

kuchnia sprzęty agdRynek tak zwanego drobnego sprzętu domowego jest obecnie bardzo różnorodny. Wiele sprzętów pomaga wykonać w domowych warunkach produkty, które jeszcze do niedawna można było spotkać jedynie na sklepowych półkach.

Bardzo często zakup drobnego sprzętu AGD jest bardzo opłacalny, ponieważ np. dobrej jakości soki czy suszone owoce bez dodatków są stosunkowo drogie. Inwestycja więc szybko się zwraca, szczególnie jeśli w domu jest kilka osób. Sprzęty zazwyczaj służą nawet kilka lat, więc ich zakup jest wieloletni. Ze względu na stosunkowo proste mechanizmy raczej rzadko się psują.

Wśród sprzętów tego typu na uwagę zasługują między innymi wyciskarki do soków, które umożliwiają tworzenie w zaciszu domu pysznych i zdrowych soków na bazie owoców i warzyw. W ten sposób można bardzo chętnie namówić całą rodzinę do spożywania zdrowych przekąsek i odstawić sztucznie słodzone soki kupywane w sklepach. Domowe soki charakteryzują się bardzo dużą zawartością wszelkich witamin, soli mineralnych oraz enzymów. Są bardzo zdrowe, poprawiają samopoczucie oraz dodają witalności i energii. Jest to bardzo ważne szczególnie w okresach przesilenia jesienno-zimowego, a także przy spadkach odporności – w tej kwestii spisują się o wiele lepiej niż gotowe suplementy diety z witaminami.

Dla osób, które lubią zdrowe przekąski i przegryzki sprawdzi się doskonale suszarka do owoców. Za jej sprawą można przygotowywać suszone produkty na bazie różnorodnych owoców – na przykład jabłek czy bananów. Suszarka świetnie sprawdzi się również do niektórych warzyw – dzięki niej można przygotowywać bardzo pyszne „chipsy” z buraka czy innego warzywa.

Świetnie w domowym zaciszu sprawdzają się również kiełkownice, za których pomocą można hodować różnego typu kiełki. Hodowla jest bardzo łatwa w utrzymaniu oraz nie wymaga poświęcenia jej zbyt dużo czasu – raz na jakiś czas należy ich tylko doglądać. Kiełki są świetnym dodatkiem chociażby do kanapek oraz do sałatek. Podobnie jak domowe soki zawierają bardzo dużo witamin. Kiełkownica jest o wiele bardziej wygodnym sposobem na hodowlę kiełków, aniżeli stare tricki, które są do tej pory często wykorzystywane na przykład do rzeżuchy przed świętami Wielkanocnymi (hodowla na wacie czy kawałku gazy).

Autorem artykułu jest sklep PureGreen oferujący kiełkownice, wyciskarki do soków i zdrową żywność.

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *